Все про фільм “Черкаси”

 

Фільм “Черкаси” ще знають під назвою “U311 “Черкаси””. Це український фільм. Його зняв режисер Тимур Ященко. У фільмі розповідається про оборону корабля під назвою “Черкаси”. Його заблокували російські війська в бухті в 2014 році під час анексії Криму. Кіно знімали при підтримці Держкіно України.

Фестивальна версія стрічки була представлена в липні на ОМКФ 2019. На широкі екрани кіно вийшло 27 лютого 2020 року, пише cherkasy-trend.in.ua.

Про що фільм?

2

Два хлопці Мишко і Лев жили в українському селі. Кожен з них з різних причин були на воєнному кораблі ВМС України під час подій на Майдані 2014 року. Корабель мав назву “Черкаси”. Він був переміщений в порт озера в Криму під назвою Донузлав.

На кораблі саме проходили навчання, коли Янукович тікав з країни, а Крим захоплювали “зелені чоловічки”.

Корабель почав повертатись на базу в Крим, проте її вже захопили. Багато кораблів України опинились замкненими в озері тому, що затоплені суди перекривали шлях до моря.

Потихеньку всі кораблі почали здаватись, тільки “Черкаси” продовжували боротись.

Як проходили зйомки?

3

18 квітня 2017 року почались офіційні знімання картини. Зйомки проходили біля очакова та Кінбурнської коси. Спеціально створювались декорації затоплених кораблів Росії, що перегороджували шлях. Реальний тральщик “Черкаси” так і не віддали росіяни, тому для кіно використовували буксир флоту України “Корець”. Російські виступи в Криму були зняті в Одесі. Також деякі моменти знімали на Чернігівщині.

Близько 40 мільйонів гривень становив бюджет фільму. 17,3 млн. грн були надані Держкіно. Решту коштів дали ВМС ЗС України в Одеській та Чернігівській областях. Для постпродакшна ще збирали кошти на платформі “biggggidea”. Сума вийшла – 200 тисяч гривень. Фонд “Відродження” також допоміг і надав 150 тисяч гривень.

Як сприйняли фільм “Черкаси”?

Українські кінокритики загалом схвально оцінили стрічку після фестивальної версії.. Вони звернули увагу, що мовний аспект був показаний дуже наглядно і реалістично. Моряки розповляли то українською, то російською, а то взагалі суржиком. також були використані російські матюки. Також критики відмічали, що головна задача фільма – показати чесну розповідь про анексію Криму Росією – була виконана. 

Загалом, навіть, справжні учасники тих подій зазначили, що все було знято близько до правди, за винятком кількох моментів (про незгуртованість екіпажу до російської агресії, про заливання бетону в двигуни).

Що стосується прокатної версії фільму, то тут критики розділились. більшість з них казала про те, що в ньому немає ідеологічної визначеності. Адже людина, яка не знала, що тоді відбувається, по фільму не зможе повністю зрозуміти все значення кіно. А деякі критики навпаки казали, що це дає простір для роздумів і фантазій.

Загалом прокатна версія вийшла більш полегшена для сприйняття мас. Проте залишилось після фільму багато запитань без чітких відповідей. Тому подивіться кіно і зробіть свій власний висновок.

Comments