Який він, уродженець Черкас, – відомий режисер Тимур Ященко?

Автор кінострічки про останній український корабель у Криму, під назвою «Черкаси», Тимур Ященко в один день став відомим. Захоплююча картина про хвилюючі події не залишить нікого байдужим, до того ж з такою символічною назвою. Який він – Тимур Ященко, уродженець Черкас та відомий український режисер сучасності? Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Дещо з біографії

Тимур народився 28.01.1985 рок в Черкасах. Ще в юні роки почав захоплюватись кінематографом. Проте, незважаючи на захоплення, Тимур Ященко пішов вчитись в ЧНУ ім. Б. Хмельницького та здобув освіту юриста, закінчивши університет в 2007 році.

За словами Тимура, любов до кіно виникла ще у середній школі. Йому подобалось переглядати фільми, які сподобались, по кілька разів, переказував їх знайомим та друзям, викликаючи ті ж емоції, що були у нього самого під час перегляду кінострічки. І в певний момент прийшло розуміння того, що хлопець хоче так само придумувати фільми та знімати їх. Це трапилось під час чергового перегляду кінострічки з Мелом Гібсоном «Хоробре Серце».

Закінчивши навчання у ВНЗ Тимур переїхав до Києва. Там він знімає свій перший аматорський короткометражний фільм, завдяки якому в 2008 році потрапляє на навчання в кіношколу «Культурама», яка знаходиться у Стокгольмі.

Через 2 роки Тимур подає заявку на навчання в престижну польську школу кіно, яка розташована в місті Лодзь. Успішно пройшовши вступні екзамени Ященко починає вивчати режисерську справу. В 2014 році Тимур отримує диплом про успішне завершення навчання, в цьому йому допоміг власний фільм під назвою «Амброзія». До речі, під час навчання в Польщі Тимур паралельно займається зйомками фільму «Дерево», які проходять в Україні.

В 2016 році Тимйр Ященко отримав фінансування в польській програмі «30 хвилин» Студії Мунка. Завдяки цим коштам він зміг реалізувати свою першу професійну короткометражну кінострічку «Лев», яка водночас стає прологом до повнометражного фільму «Черкаси».

Про створення фільму «Черкаси»

Тимур був надзвичайно захоплений тим, що почало відбуватись в Україні в 2014 році: події Майдану безперечно надали нове бачення ситуації загалом. А процес пробудження колективної свідомості та бої за свою гідність спонукали до дії – енергія шукала творчого виходу.

Після Майдану почали відбуватись всім відомі події в Криму – анексія півострова та заперечення того, що відбувається. Тимур Ященко був переконаний, що цього не станеться, що світова спільнота не дозволить цьому статись. Проте цього не відбулось. А через деякий час Тимур побачив новину в Інтернеті про пастку в Донузлаві та протистоянні «Черкас» і всі зірки «зійшлись».

Безпосереднім натхненням для створення історії стало 1-хвилинне відео матросів «Ольшанського», які співали пісню «Воїни світла». Його помилково підписали «Матроси тральщика «Черкаси», але це насправді не мало значення. Хлопці завзято співали пісню, хоробро тримались, за що майбутній режисер фільму «Черкаси» їх полюбив усім серцем. Вони були подібні на українських спартанців, були веселими відчайдухами.

За словами Тимура, Майдан для нього особисто є уособленням великого пробудження душі нації, а саме «Черкаси» – перше пряме протистояння безпосередньо з ворогом, без будь-яких масок. Тому майбутній режисер вважав, що це буде цікава історія, її потенціал був величезним, з режисерської точки зору.

Плани на майбутнє

Незважаючи на те, що Тимур проживає в Польщі, він і далі планує знімати українське кіно. Адже він українець, і це питання внутрішньої сили та ідентичності. Щодо жанрів, в яких працюватиме, так це точно буде історичне кіно, чорна комедія та драма. 

Comments

.,.,.,.