Що вибрати черкащанам, ноутбук чи ПК: всі переваги та недоліки девайсів

 

Останні 25 років своєї історії людство існує в тісному союзі з інтернетом і комп’ютерами, користувачами яких сьогодні стали й старі й малі. І все б добре, але як будь-яка техніка, комп’ютери виходять з ладу й хочеш не хочеш нам доводиться купувати нові.

Тут і виникає проблема, що вибрати: ноутбук чи ПК? Очевидно, що й в того й в іншого варіанта є свої переваги та недоліки, і щоб зробити правильний вибір про них краще знати заздалегідь, пише cherkasy-trend.in.ua.

Поговоримо сьогодні про сильні та слабкі сторони ноутбуків і персональних комп’ютерів.

Чим відрізняється ноутбук від комп’ютера

Головна відмінність ПК від лептопа в їх технічних характеристиках та можливостях. Так, якщо персональний комп’ютер — це кілька компонентів, об’єднаних в єдину систему, то ноутбук — компактний пристрій, де все необхідне зібрано в одному місці, в його корпусі.

Здавалося б, про що сперечатися, ноутбук очевидно в пріоритеті. Однак не все так просто. “Зв’язавши своє життя” з комп’ютером, ви завжди зможете зібрати його в тій модифікації, яка вам підходить і з часом апгрейдити. З ноутбуком в цьому плані складніше й замінити тут що-небудь буде дорожче.

При цьому в обох девайсів багато спільних властивостей, які і рекомендується вивчити перед купівлею. Це особливості монітора (інтерфейс, розмір, дозвіл), матриці, відеокарти, процесора, об’єм акумулятора, швидкість завантаження …

А тепер розглянемо персональні особливості ноутбука та ПК.

Чим потішить ноутбук?

Ноутбук — це незамінна річ для тих, хто багато їздить, подорожує та працює поза офісом. Цей компактний девайс можна взяти з собою куди завгодно, його не потрібно встановлювати, монтувати. Більш того, йому навіть не потрібен робочий стіл, який може замінити будь-яка тверда поверхня або навіть коліна. При цьому ви можете користуватися інтернетом практично в будь-якому місці та працювати кілька годин без підключення до електромережі. А також вам не потрібні: колонки, миша, веб-камера та окрема клавіатура — все це входить в комплект виробу.

З недоліків ноутбука в першу чергу слід відзначити його крихкість — лептопи вельми чутливі до падінь та ударів по корпусу. Ще один важливий момент — продуктивність “ноутів”, яка поки що нижче, ніж у ПК, хоча динаміка показує їх поступове вирівнювання в цьому відношенні. Ну й ноутбуки, як говорилося раніше, складніше апгрейдити, а їх ремонт коштує, зазвичай, дорожче.

Чим потішить персональний комп’ютер?

Якщо ноутбук дозволяє вам працювати де завгодно, хоч у парку на лавочці, хоч у кафе, персональний комп’ютер вимагає особливих умов — постійного місця та робочого столу в приміщенні, наявності розетки для підключення до електромережі. Це, безумовно, мінус. Однак і плюсів у ПК досить. По-перше, при аналогічних технічних характеристиках персональні комп’ютери все ж дешевше. По-друге, у ПК більше можливостей для посилення та апгрейда. І якщо ваш комп’ютер морально застарів, ви завжди можете замінити його компоненти на нові. Крім того, ПК більш функціональні, менш схильні до механічних пошкоджень і відповідно довше працюють.

До недоліків персонального комп’ютера, крім малої мобільності та необхідності підключатися до електромережі, можна також віднести шум при роботі процесора, наявність безлічі проводів, і велику робочу площу для розміщення всіх компонентів.

Так що ж вибрати, лептоп або ПК? Очевидно, що тут визначальним буде завдання, яке ви плануєте вирішувати за допомогою цих девайсів. Тобто зараз нам потрібно розглянути питання, де використовуються взагалі комп’ютери.

Для будинку, для сім’ї

У цьому випадку все вирішуватимуть переваги власника техніки … і розміри його житла. Так, в маленькій, однокімнатній квартирі буде “краще виглядати” ноутбук. Він не займає багато місця, а якщо потрібно, пристосування завжди можна заховати, ну хоча б в шафу. До того ж лептопи в порівнянні з ПК, працюють практично безшумно і ввечері, коли раптом вирішите подивитися фільм або пограти, ви нікому не будете заважати.

Своєю чергою, стаціонарний комп’ютер більше підходить для просторих приміщень, з хорошою звукоізоляцією і можливістю облаштувати робоче місце.

Для завзятих геймерів

Якщо ви шанувальник комп’ютерних ігор, у якого немає ігрової приставки і йому доводиться вибирати між ноутбуком і ПК, ми радимо взяти останнє. І ось чому:

  • будь-який персональний комп’ютер можна посилити до рівня ігрового;

  • у ПК великі монітори, які роблять картинку більш реалістичною;

  •  у десктопів на порядок краще системи охолодження;

І, звичайно, ігровий ПК коштує дешевше, ніж геймерський ноутбук.

Для програмістів та інших фрілансерів

Тут підійдуть і ноутбуки, і персональні комп’ютери, в залежності від специфіки роботи програміста. Так, працювати з кодом краще на великому моніторі, однак з ноутбуком це можна робити  в будь-якому місці й в будь-який час. Однак, якщо завдання програмування вимагає великих ресурсів, краще все ж вибрати ПК.

Те ж можна сказати й про інших представників фрілансу — фотографів, відеооператорів, творців 3D зображень, вони також будуть комфортніше себе почувати на персональних комп’ютерах.

А ось якщо ви працюєте з офісними або бухгалтерськими документами, вам цілком достатньо можливостей звичайного, бюджетного ноутбука.

Для молоді, що вчиться

Школярі та студенти використовують комп’ютери в основному для роботи в інтернеті, де моніторять інформацію, пишуть контрольні, курсові, дипломні роботи. Все це не вимагає серйозних ресурсних витрат і якщо ви вчитеся, вас цілком влаштує ноутбук, що дає мобільність і можливість працювати в автономному режимі. Таким чином, ви, в будь-який час дня або ночі, будете в курсі актуальних подій і нічого не пропустите.

Підсумок

Щоб ви не вибрали, персональний комп’ютер або ноутбук, і те й інше коштує недешево, а оскільки ми з вами люди небагаті, немає сенсу переплачувати за лишній функціонал. Тому перш ніж підете в магазин за девайсом, визначиться, навіщо він вам потрібен, потім вивчіть асортимент, характеристики пропонованих виробів.

 І тільки після цього, підготувавшись і розібравшись в параметрах, йдіть за новим комп’ютером.

Comments

.,.,.,.