Як звичайний черкаський лікар заснував власний стартап

Чи задумувалися ви колись про те, щоб заснувати власний стартап? Впевнені, що так. Однак, аби досягнути поставленої цілі, вам постійно щось заважало. У цій статті ми спробуємо переконати вас у тому, що створити власний прибутковий стартап у місті Черкаси не така вже й складна задача. 

Для цього познайомимося зі звичайним черкаським лікарем Дмитром Паляничком, який заснував свою інноваційну клініку, якою користується багато містян. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Як зародилася ідея створення клініки 

Насамперед треба враховувати той фактор, що сам Дмитро Паляничко за своїм фахом є лікарем, а якщо точніше – судинним хірургом. Пропрацювавши в цій області близько 10 років, Дмитро усвідомив, що в Черкасах у принципі немає інноваційних лікарень. А якщо десь інноваційне обладнання й було, то в таких закладах цінник за лікарські послуги задирали просто до небес. Такі обставини не влаштовували молодого лікаря і тому Дмитро почав збирати гроші на власну справу.

В основі стартапу-медклініки було покладено декілька важливих принципів. Наприклад, Дмитро Паляничко задумався над тим, щоб зробити у Черкасах таку приватну клініку, де послугами найсучаснішої медицини могли б користуватися абсолютно всі. Також він усвідомлював, що для такої масштабної справи йому необхідна команда, яка б працювала не лише на розвиток бізнесу, насамперед – на допомогу містянам. Так Дмитро почав збирати свій лікарський “дрімтім”.

Хтось може зауважити, що в Україні державна медицина є безкоштовною. Однак не треба забувати й про її якість. Деяким пацієнтам необхідний комплексний та складний аналіз їхніх організмів, а цього державні лікарні запропонувати, на жаль, не можуть. Саме тому клініка “Євромед” із самого початку задумувалася як прогресивно-інноваційний медичний центр, що надає послуги європейського (що логічно з назви) рівня. Коли цілі були поставлені, команда зібрана, а фінансове забезпечення досягло необхідних значень, Дмитро Паляничко взявся за реалізацію задуманого проєкту.   

Чи можливо створити стартап одноосібно, навіть без допомоги інвесторів?

Як ви вже могли зрозуміти, Дмитру вдалося створити та розвинути власний стартап без залучення додаткової допомоги з боку піарщиків, інвесторів або інших. Увесь шлях лікар пройшов сам, чим, безумовно, пишається. Однак було б дивно, що звичайний лікар зумів на власну зарплату заснувати настільки інноваційний стартап.

На реалізацію поставленої цілі Дмитро вклав ледь не всі гроші, які були в нього самого, а також залучив кошти своїх партнерів по стартапу (йдеться про команду лікарів, яку зібрав Дмитро). На диво, але у стартап вклалися навіть близькі друзі Дмитра. Одним словом – гроші збирали ледь не всіма Черкасами. 

Як би там не було, але ціль була досягнута й наш хірург-стартапер відправився на пошуки приміщення для своєї нової лікарні. Також довелося налагоджувати зв’язки з компаніями, що займаються продажем новітнього медичного обладнання. Із цією задачею Дмитро Паляничко впорався “на відмінно”.  

Щоправда, сам лікар власних заслуг не визнає. Кожен раз, коли йому ставлять питання щодо того, чи власними силами був запущений стартап, Дмитро відповідає, що це робота цілого колективу, а не його самого. Втім, попри сором’язливість головного лікаря-стартапера Черкащини, варто розуміти, що “Євромед” – виключно його заслуга.

Наскільки прибутковим стала стартап-клініка “Євромед”?

Незважаючи на те, що клініка стала вкрай успішною і кожного дня приймає десятки клієнтів, сам Дмитро Паляничко мільйонером не став. Але чому ж так? Річ у тім, що задля того, аби залишатися “номером один” серед приватних лікувально-діагностичних центрів Черкас, необхідно безперервно оновлюватись. 

Насамперед йдеться про дороговартісне обладнання та підвищення рівня кваліфікації медичного персоналу. Зокрема, гроші витрачаються на ремонт приміщень, на підвищення оплати працівникам клініки, а також на розширення самої клініки, адже “Євромед” за останні роки відкрив цілих 3 філіали. Це дало змогу розширити кількість залучених до роботи працівників – від медиків до обслуговуючого персоналу – аж до 70 осіб. Очевидно, в усе це необхідно вкладати неабиякі кошти, однак результат того, безперечно, вартий. 

Як можна побачити, клініка “Євромед” працює не на те, аби власник стартапу став багатше, а на те, щоб підвищити якість сервісу, який надається черкащанам. На нашу думку, саме так і має працювати будь-який стартап, тим паче – в медичній сфері. 

Чи можливо заснувати стартап в області медицини, бувши простим лікарем?

Якщо аналізувати біографію Дмитра, то можна зрозуміти, що задля реалізації свого стартап-проєкту кардіохірургу з Черкас доводилося нелегко: він працював аж на п’ятьох роботах! Щоправда, в певний момент Дмитру довелося покинути стіни Черкаського кардіологічного центру, де хірург пропрацював багато років. Єдине, що спіткало Дмитра на таке рішення – розвиток власної справи, тобто власної клініки. Коли часу почало серйозно бракувати Дмитро Паляничко перестав займатися операціями, проте це була лише тимчасова пауза.

Як зазначав сам Дмитро, як тільки йому вдалося налагодити роботу своєї клініки, він одразу ж повернувся до роботи судинного хірурга, адже вважає порятунок життів своїм покликанням. 

Відповідаючи на головне питання цього блоку, варто сказати, що в будь-якому випадку шлях буде непростим, але якщо Дмитру вдалося, то чому не зможете ви? Тим паче, що в Черкасах усе ще немає достатньої кількості по-справжньому інноваційних клінік. Якщо докладати зусиль, то можливо все. Головне – вірити. 

“Євромед” – більше, ніж просто стартап

За словами засновника лікарні, “Євромед” ніколи не задумувалась як виключно бізнес-ідея, скоріше як можливість допомогти людям. Насамперед в основу стартапу покладена ідея піклуватися про пацієнтів, надавати їм якісне обслуговування, а головне – сучасне обладнання для обстежень. Дмитро Паляничко впевнений, що без світлої мети жодна справа не зможе стати успішною. Саме тому “Євромед” є найбільш перспективною мережею лікарень у Черкасах. 

Зокрема цінність “Євромеду” полягає в тому, що ця мережа створює нові робочі місця, а також підвищує загальний рівень надання медичної допомоги в місті. Якщо ви подумаєте, що обстеження в цьому закладі є занадто дороговартісним для простих черкащан, то це зовсім не так. Виконуючи свою соціальну функцію, стартап “Євромед” проводить дні відкритих прийомів для громадян, які цього потребують. Тобто у цій клініці можна абсолютно безкоштовно отримати консультацію провідних лікарів, а також пройти всі необхідні аналізи. Так “Євромед” робить життя звичайних людей краще, а медицину – доступніше. 

Такою була історія черкаського лікаря, що зумів перевернути систему власними силами і заснувати в Черкасах дійсно інноваційну клініку, якою тепер користуються тисячі черкащан. Якщо у вас виникло бажання заснувати власний стартап у галузі медицини в нашому місті – немає нічого неможливого. Бажаємо успіхів! 

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас!

Comments

.,.,.,.