Поради черкащанам: як обійтися без праски у форс-мажорних обставинах

Яке враження справляє на вас людина в м’ятому одязі? Впевнені, переважна більшість черкащан скаже, — відразливе, й буде права. Однак, можливо, не варто зразу рубати з плеча та називати людину нечупарою, адже у неї елементарно може не бути праски.  Так що робити в такій ситуації,  особливо коли у вас попереду відповідальний день (зустріч, співбесіду, презентація) й потрібно виглядати “з голочки”?

Розповідаємо, як вирішити “невирішувану” проблему прасування речей, якщо праски немає. Далі на cherkasy-trend.

Зустрічають все ж по одягу

Як не крути, а переваги технічного прогресу — палиця з двома кінцями. З одного боку, він дає нам масу можливостей для швидкого розв’язання будь-яких проблем, а з іншого робить безпорадними, якщо “система” раптом дає збій. Це особливо стосується міст, де досить відключити електроенергію й життя там буквально завмирає, а людина залишається сам на сам з горою брудного посуду та купою м’ятих речей, які нічим попрасувати.

До речі, якщо говорити про прасування, то й, крім цієї ситуації, є маса життєвих колізій, коли праски може не бути під рукою. У поїзді, в готелі, в принципі, будь-де, й тоді краще знати, як обійтися без неї, хоча б для того, щоб зберегти репутацію акуратної людини та не втратити обличчя.

Як  прасували одяг наші предки

А й справді, електричні праски з’явилися не так давно, а що було до цього? Виходить, всі ходили в м’ятому одязі? Ні в якому разі.

В “доелектричну” епоху випрасуваний одяг був не менше, а може й більше важливим, ніж зараз, а приводили в презентабельний вигляд його за допомогою чавунних прасок, наповнених камінням або вугіллям.

Гріли такі прилади на печі й саме по собі прасування вважалося справою непростою та навіть небезпечною. Втім, чавунна праска була привілеєм багатих, бідні ж викручувалися як могли. Наприклад, селяни на Русі використовували дерев’яне пристосування — рубель.

Щоб розгладити білизну, її намотували на качалку, а потім “катали” рубелєм — плоскою, ребристою дошкою, яка худо-бідно, але розгладжувала тканину.

1

До речі, кажуть, в Росії, в деяких селах, рубелєм користуються й донині.

Як попрасувати костюм … гарячою водою

Як кажуть, голота на вигадки хитра, і якщо обставини з прасуванням речей склалися не на вашу користь, — праски немає, як немає й часу займатися її пошуками, використовуйте те, що під рукою. Наприклад, водяну пару.

Як це виглядає на практиці? Наберіть у ванну дуже гарячої води та повісьте одяг над нею. Зауважимо, що у такий спосіб швидко погладити велику річ не вийде. Вам знадобиться кілька годин на її вирівнювання, а потім ще й на просушування. 

Ще одна імпровізація на цю тему — залізний кухоль з гарячою водою. При цьому бажано, щоб її об’єм  був не менше 1 л. Роль праски також може виконувати будь-яка плоска, важка посудина, наприклад, пательня або каструля з водою.

Дорожній форс-мажор

Обставини часто складаються таким чином, що поруч немає ні ванни, ні каструлі, ні гарячої води. Приклад? Ви їдете у вітчизняному поїзді, де відсутнє саме поняття комфорту. А вранці, коли ви вийдете з нього, цілий день у вас буде зайнятий. При цьому, очевидно важливо, як ви будете виглядати. Як бути? 

Дійте за тією ж схемою, — використовуйте підручні засоби. Почніть прасування зі зволоження пом’ятої речі. Потім акуратно покладіть її під матрац в розправленому вигляді та лягайте спати. Під вашою вагою одяг до ранку гарантовано розгладиться. 

Мінус такого засобу, постарайтеся вночі якомога менше соватися, інакше вранці дістанете з-під матраца те, що ви туди поклали, ще більш зім’ятим.

Гладимо за допомогою рушника та оцту

Продовжуємо подорож в країну кмітливих. Отже, у вас є зім’ятий одяг, рушник і трохи води …. й цього достатньо, щоб речі придбали пристойний вигляд і розглядалися.

Для початку намочіть рушник, розстеліть його на рівній поверхні, а зверху покладіть м’ятий одяг. Через деякий час річ вбере в себе частину вологи й заломи розпрямляться. Після цього одяг потрібно повісити на вішалку для просушування.

1

Порада: для більш ефективного та швидкого прасування можна застосовувати спеціальний розчин, що складається з кондиціонера для білизни, оцту 9%, води. Все це потрібно змішати в співвідношенні 1 до 1, розпорошити на одяг і повісити його на плічка.

Ну якщо немає нічого, крім власних рук? Ви здивуєтеся, але навіть мокрою рукою можна більш-менш стерпно погладити м’ятий одяг. Правда, щоб ефект був більш відчутним, краще це робити прямо на собі.

Годиться все плоске та гаряче

За великим рахунком за праску можна використовувати будь-який гарячий предмет, наприклад,  електричну лампочку, що тільки що світила. Для цього її потрібно обережно викрутити з патрона та акуратно провести нею по місцях, які вимагають праски. І, звичайно, такий спосіб підійде тільки до невеликих предметів туалету — краваток чи хустин.

 

1

Підійде для такого завдання й “праска” для випрямлення та укладання волосся. Цим приладом можна успішно розгладжувати стрілки та складки. А що б не зіпсувати матеріал, краще підстрахуватися та зробити прокладку з тонкої матерії між самою “праскою” та об’єктом прасування.

Є пральна машинка, праска не потрібна

Якщо зламалася праска або її у вас просто немає, але в будинку є пральна машинка-автомат, з прасуванням одягу проблем не буде.

Сучасні пральні машинки, як правило, багатофункціональні й опція “легке прасування” присутнє у більшості моделей. До того ж якщо у вашій машинці є “сушка”, її можна використовувати як відпарювач.

1

Для цього покладіть в барабан кілька шматочків льоду, який після нагрівання перетвориться в пару та розгладить одяг.

Профілактика всьому голова

Безумовно, проблему легше попередити, ніж вирішити, тому профілактиці варто приділити окрему увагу. Отже, знаючи, що найближчим часом у вас не буде можливості попрасувати речі, ви повинні зробити все, щоб їх не зім’яти.

Тому, збираючись в дорогу, скрутіть речі валиком, так вони краще збережуться. Для тієї ж мети можна використовувати плечики зі спеціальними чохлами.

Порада: якщо хочете, щоб речі м’ялися не так сильно, відмовтесь від бавовни на користь синтетики Це може й не так здорово, але 100% практично.

Comments

.,.,.,.