Хороший холодильник для дому: як вибрати правильно

Бажаєте купити надійний, енергоефективний та тихий холодильник? Ось що радять експерти при виборі такого важливого у кожному будинку агрегату.

Габарити та місткість

Насамперед потрібно визначитися з розмірами холодильника. Він повинен уміститися у відведену для нього нішу. Якщо ж хочете замовити холодильник на нову кухню після ремонту або в новобудові, переконайтеся, що пристрій ідеально впишеться в інтер’єр, його дверцята нормально відкриваються. Також потрібно врахувати, що холодильнику потрібен вільний простір для циркуляції повітря та вентиляції компресора. А це не менше п’яти – десяти сантиметрів від стіни, меблів та інших побутових приладів.

Щоб правильно вибрати холодильник для дому, визначтеся з корисним об’ємом:

  • на одну людину вистачить приблизно 100-120 літрів;
  • якщо в сім’ї більше людей, застосовують просту формулу – 120 літрів плюс ще 60 кожного члена;
  • для зберігання великих обсягів продовольства, наприклад, ведете власне підсобне господарство, відштовхуються від індивідуальних потреб – від 300 літрів і більше. Можна також окремо підібрати морозильну камеру для зберігання м’яса та інших продуктів при шоковому заморожуванні.

Занадто місткий холодильник буде часто пустувати і даремно витрачати електрику.

Компонування

Якщо хочете вибрати хороший та недорогий холодильник, зверніть увагу на класичне компонування з верхньою морозильною камерою. Морозилка, як правило, має невеликий обсяг, зате ціна цілком доступна. Популярні також однокамерні компактні моделі місткістю до 100 літрів, де є невелике відділення під морозилку на 10-20 літрів.

Інші види компонування:

  • розміщення морозильника знизу – продукти знаходяться на рівні очей, а морозильна камера має більший об’єм;
  • Side-By-Side – дводверні багатокамерні моделі з бічним розміщенням морозилки;
  • French Door – двостулкова холодильна камера та морозилку знизу, також відрізняються великим корисним об’ємом.

Якщо правильно вибирати холодильник за типом, ним буде комфортно користуватися в повсякденному житті.

Тип заморозки

Статичне заморожування – найпростіші холодильники. Розморожувати їх доводиться вручну, але ціна приваблює покупця. Краплі (плаче стінка) – волога стікає по задній стінці в піддон. No Frost – сухе заморожування, у повітрі підтримується низький рівень вологості. На сьогодні холодильники No Frost перебувають на піку популярності.

Інші важливі характеристики:

  • Клас енергоефективності – A++/A+++ споживають найменше електрики;
  • Тип компресора – інверторний розумний і енергоефективний, або простіший поршневий;
  • Рівень шуму – “тихий” холодильник працює на рівні 34-40 дБ, а максимально можливий шум за ГОСТом – 54 дБ для старих моделей;
  • Кліматичний клас – N (для квартири +16 ° С до +32 ° С), або SN, якщо холодильник стоятиме на веранді або в приміщенні, що погано опалюється.

Експерти радять при виборі холодильника звернути увагу на корисний функціонал: зони свіжості, вугільний фільтр для фільтрації повітря та видалення запахів, супер охолодження та шокове заморожування, сенсорне керування, інтеграція із системою “розумного будинку”.

Comments

.,.,.,.