Бажаєте купити надійний, енергоефективний та тихий холодильник? Ось що радять експерти при виборі такого важливого у кожному будинку агрегату.
Габарити та місткість
Насамперед потрібно визначитися з розмірами холодильника. Він повинен уміститися у відведену для нього нішу. Якщо ж хочете замовити холодильник на нову кухню після ремонту або в новобудові, переконайтеся, що пристрій ідеально впишеться в інтер’єр, його дверцята нормально відкриваються. Також потрібно врахувати, що холодильнику потрібен вільний простір для циркуляції повітря та вентиляції компресора. А це не менше п’яти – десяти сантиметрів від стіни, меблів та інших побутових приладів.
Щоб правильно вибрати холодильник для дому, визначтеся з корисним об’ємом:
- на одну людину вистачить приблизно 100-120 літрів;
- якщо в сім’ї більше людей, застосовують просту формулу – 120 літрів плюс ще 60 кожного члена;
- для зберігання великих обсягів продовольства, наприклад, ведете власне підсобне господарство, відштовхуються від індивідуальних потреб – від 300 літрів і більше. Можна також окремо підібрати морозильну камеру для зберігання м’яса та інших продуктів при шоковому заморожуванні.
Занадто місткий холодильник буде часто пустувати і даремно витрачати електрику.
Компонування
Якщо хочете вибрати хороший та недорогий холодильник, зверніть увагу на класичне компонування з верхньою морозильною камерою. Морозилка, як правило, має невеликий обсяг, зате ціна цілком доступна. Популярні також однокамерні компактні моделі місткістю до 100 літрів, де є невелике відділення під морозилку на 10-20 літрів.
Інші види компонування:
- розміщення морозильника знизу – продукти знаходяться на рівні очей, а морозильна камера має більший об’єм;
- Side-By-Side – дводверні багатокамерні моделі з бічним розміщенням морозилки;
- French Door – двостулкова холодильна камера та морозилку знизу, також відрізняються великим корисним об’ємом.
Якщо правильно вибирати холодильник за типом, ним буде комфортно користуватися в повсякденному житті.
Тип заморозки
Статичне заморожування – найпростіші холодильники. Розморожувати їх доводиться вручну, але ціна приваблює покупця. Краплі (плаче стінка) – волога стікає по задній стінці в піддон. No Frost – сухе заморожування, у повітрі підтримується низький рівень вологості. На сьогодні холодильники No Frost перебувають на піку популярності.

Інші важливі характеристики:
- Клас енергоефективності – A++/A+++ споживають найменше електрики;
- Тип компресора – інверторний розумний і енергоефективний, або простіший поршневий;
- Рівень шуму – “тихий” холодильник працює на рівні 34-40 дБ, а максимально можливий шум за ГОСТом – 54 дБ для старих моделей;
- Кліматичний клас – N (для квартири +16 ° С до +32 ° С), або SN, якщо холодильник стоятиме на веранді або в приміщенні, що погано опалюється.
Експерти радять при виборі холодильника звернути увагу на корисний функціонал: зони свіжості, вугільний фільтр для фільтрації повітря та видалення запахів, супер охолодження та шокове заморожування, сенсорне керування, інтеграція із системою “розумного будинку”.