Люди правди, щоб світ знав: таємниця про Голодомор майже розкрита журналістом Гаретом Джонсом

Британський журналіст Гарет Джонс, фільм про якого ми побачимо на великих екранах з 28 листопада 2019, народився 13 серпня 1905 року в валлійському місті Баррі. Більше розповість сайт cherkasy-trend.

Його батько Едгар був директором місцевої школи, а мати Енні Гвен Джонс в молодості працювала в Україні тьютором Артура Юза – одного з синів Джона Юза, засновника Юзівки – майбутнього Донецька. Гарет з дитинства чув розповіді про Україну.

Джонс закінчив Аберіствітскій коледж, потім Страсбурзький університет, а далі – Трініті-коледж в Кембриджі. Прекрасна освіта стала запорукою кар’єри – в 25 років він став радником з питань міжнародної політики колишнього прем’єр-міністра Великобританії Девіда Ллойда Джорджа. Вже незабаром Гарет почав працювати як журналіст світових видань.

Фото з відкритого доступу до мережі

Правда Гарета Джонса

Британський журналіст Гарет Джонс, який першим відкрив світові правду про Голодомор, не дожив до свого 30-річчя всього лише один день. 84 роки тому, 13 серпня 1935 року, репортер був убитий при досі нез’ясованих обставинах.

Гарет не припиняв займатися розслідуваннями після того, як йому заборонили в’їзд в СРСР. Наступною точкою на карті для Джонса стала Внутрішня Монголія – ​​частина Китаю, яку в той час окупувала Японія. Разом з Гербертом Мюллером, німецьким колегою, він відправився в подорож, щоб дослідити, що відбувається на далекому сході.

Експедиція до Німеччини

Організатором експедиції стало німецьке підприємство Вестваг. Журналісти побували в Японії та Китаї, а далі вирушили в Маньчжурію. На кордоні їх затримали японські військові і змусили повертатися в Китай за певним маршрутом. По дорозі журналістів зустріли і захопили бандити. За звільнення репортерів вони вимагали великий викуп. Однак Мюллер опинився на волі вже через два дні, а Джонс провів в полоні 16 днів – і був застрелений.

Згодом постало відомо, що Вестваг співпрацював з НКВС, а Мюллер виявився агентом комуністичного інтернаціоналу. Гарет Джонс був незручною фігурою для багатьох сторін: його матеріали дратували не тільки СРСР, а й його союзників – Китай і Німеччину, Японія також була незадоволена, тому його загибель влаштовувала всіх.

Фільм «Ціна правди», присвячений долі Гарета Джонса, вийде на великі екрани 28 листопада 2019 року.

Изображение удалено.

Довідково про фільм

Історичний трилер «Ціна правди» – це реальна нерозказана історія молодого Уельського журналіста Гарета Джонса, який в 1933 році відправився в Радянський Союз, щоб викрити і донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Він побачив голод на власні очі і голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а шановні ЗМІ не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені в Москві.

Те, що на перший погляд здавалося звичайним журналістським розслідуванням, перетворилося в смертельно небезпечну подорож, відкриття якої стали основою для написання алегоричного роману «Скотний двір» Джорджа Оруелла.

Режисером стрічки виступила Голова Європейської кіноакадемії, лауреат «Золотого глобуса», «Срібного ведмедя» Berlinale 2017 і багаторазова номінантка премій «Оскар», BAFTA, «Гойя» та інших престижних нагород Агнешка Холланд.

Головні ролі у фільмі виконали:

 • Джеймс Нортон ( «Війна і мир», «Щаслива долина», «Макмафія»)
 • Ванесса Кірбі ( «Корона», «Місія нездійсненна: Фолаут», «Хоббс і Шоу») 
 • Пітер Сарсгаард ( «Джекі »,« Чудова сімка »,« Виховання почуттів »)
 • Джозеф Моул ( «Гра престолів»)
 • Кеннет Кренем ( «Малефісент», «Валькірія»),
 • Яків Ткаченко ( «Пріпутні»),
 • Олег Драч ( «Непохитна», «Молитва за гетьмана Мазепу »),
 • Володимир Федорук
 • Анна Шайдюк
 • Анастасія Чала 
 • Аліна Ковальська.

Фільм «Ціна правди» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) і Великобританії (Jones Boy Films). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Comments

.,.,.,.