Люди правди, щоб світ знав: таємниця про Голодомор майже розкрита журналістом Гаретом Джонсом

Британський журналіст Гарет Джонс, фільм про якого ми побачимо на великих екранах з 28 листопада 2019, народився 13 серпня 1905 року в валлійському місті Баррі. Більше розповість сайт cherkasy-trend.

Його батько Едгар був директором місцевої школи, а мати Енні Гвен Джонс в молодості працювала в Україні тьютором Артура Юза - одного з синів Джона Юза, засновника Юзівки - майбутнього Донецька. Гарет з дитинства чув розповіді про Україну.

Джонс закінчив Аберіствітскій коледж, потім Страсбурзький університет, а далі - Трініті-коледж в Кембриджі. Прекрасна освіта стала запорукою кар'єри - в 25 років він став радником з питань міжнародної політики колишнього прем'єр-міністра Великобританії Девіда Ллойда Джорджа. Вже незабаром Гарет почав працювати як журналіст світових видань.

Фото з відкритого доступу до мережі

Правда Гарета Джонса

Британський журналіст Гарет Джонс, який першим відкрив світові правду про Голодомор, не дожив до свого 30-річчя всього лише один день. 84 роки тому, 13 серпня 1935 року, репортер був убитий при досі нез'ясованих обставинах.

Гарет не припиняв займатися розслідуваннями після того, як йому заборонили в'їзд в СРСР. Наступною точкою на карті для Джонса стала Внутрішня Монголія - ​​частина Китаю, яку в той час окупувала Японія. Разом з Гербертом Мюллером, німецьким колегою, він відправився в подорож, щоб дослідити, що відбувається на далекому сході.

Експедиція до Німеччини

Організатором експедиції стало німецьке підприємство Вестваг. Журналісти побували в Японії та Китаї, а далі вирушили в Маньчжурію. На кордоні їх затримали японські військові і змусили повертатися в Китай за певним маршрутом. По дорозі журналістів зустріли і захопили бандити. За звільнення репортерів вони вимагали великий викуп. Однак Мюллер опинився на волі вже через два дні, а Джонс провів в полоні 16 днів - і був застрелений.

Згодом постало відомо, що Вестваг співпрацював з НКВС, а Мюллер виявився агентом комуністичного інтернаціоналу. Гарет Джонс був незручною фігурою для багатьох сторін: його матеріали дратували не тільки СРСР, а й його союзників - Китай і Німеччину, Японія також була незадоволена, тому його загибель влаштовувала всіх.

Фільм «Ціна правди», присвячений долі Гарета Джонса, вийде на великі екрани 28 листопада 2019 року.

Фото з відкритого доступу до мережі

Довідково про фільм

Історичний трилер «Ціна правди» - це реальна нерозказана історія молодого Уельського журналіста Гарета Джонса, який в 1933 році відправився в Радянський Союз, щоб викрити і донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Він побачив голод на власні очі і голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а шановні ЗМІ не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені в Москві.

Те, що на перший погляд здавалося звичайним журналістським розслідуванням, перетворилося в смертельно небезпечну подорож, відкриття якої стали основою для написання алегоричного роману «Скотний двір» Джорджа Оруелла.

Режисером стрічки виступила Голова Європейської кіноакадемії, лауреат «Золотого глобуса», «Срібного ведмедя» Berlinale 2017 і багаторазова номінантка премій «Оскар», BAFTA, «Гойя» та інших престижних нагород Агнешка Холланд.

Головні ролі у фільмі виконали:

 • Джеймс Нортон ( «Війна і мир», «Щаслива долина», «Макмафія»)
 • Ванесса Кірбі ( «Корона», «Місія нездійсненна: Фолаут», «Хоббс і Шоу») 
 • Пітер Сарсгаард ( «Джекі »,« Чудова сімка »,« Виховання почуттів »)
 • Джозеф Моул ( «Гра престолів»)
 • Кеннет Кренем ( «Малефісент», «Валькірія»),
 • Яків Ткаченко ( «Пріпутні»),
 • Олег Драч ( «Непохитна», «Молитва за гетьмана Мазепу »),
 • Володимир Федорук
 • Анна Шайдюк
 • Анастасія Чала 
 • Аліна Ковальська.

Фільм «Ціна правди» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) і Великобританії (Jones Boy Films). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Коментарі