Сашка Лірника визнали кращим сценаристом українського кіно

Казкар Сашко Лірник (Олександр Власюк) з Умані отримав перше місце в номінації «Кращий сценарист українського кіно 2016-2018 років», а фільм за його сценарієм «Чорний козак» за підсумками глядацького голосування потрапив у ТОП-5 найкращих ігрових фільмів. Детальніше на сайті Черкаси.trend.

Такі результати підсумків проекту про кіно- і телеіндустрію «Знято в Україні», організованого Всеукраїнським виданням delo.ua (ekonomika +) в партнерстві з «Медіа Група Україна». До проекту у якості експертів були залучені організатори кінофестивалів, ініціатори кінопроектів, кіножурналісти та кінопрокатники.

Довідково. Олександр Іванович Власюк, відоміший під ім’ям Сашко Лірник — казкар-лірник, інженер-будівельник та кораблебудівник, колишній учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм.

Був членом журі фестивалю авторської пісні «Срібна підкова», постійний учасник фестивалів «Країна Мрій», «Шешори», «День Незалежності з Махном», «Етноеволюція», «Трипільське Коло». Володар почесного звання «Заслужений працівник культури України».

Володіє такими музичними інструментами, як колісна ліра, гітара. Має учнів в Україні та США. Брав участь у багатьох етно та музичних фестивалях як казкар-лірник. Автор сценарію та ініціатор створення фільму “Чорний козак”.

Традиція телевізійної казки в Україні давня і шанована. Згадайте улюбленця всіх дітей дідуся Панаса… Тепер маємо гідного продовжувача цієї традиції — сучасного, веселого і химерного козака-характерника Лірника Сашка. Йому вдалося зробити неймовірне – відродити в Україні зниклий уже жанр розмовної оповіді.

Сам він називає його “українська химерна казка”. В Україні, мабуть немає дитини чи дорослого, які б не чули казок Лірника Сашка. І його власних, і переказів уже відомих творів, і легенд. Оповідка в його виконанні – це завжди імпровізація й неочікуваний поворот сюжету.

У щоденній добірці казкаря та його Котика стільки цікавих, веселих, страшнючих побрехеньок і оповідей, що малюки слухатимуть з задоволенням.

За інформацією Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю.

Comments