У Чигирині з’явилась«Хата-Хаб» для молоді

Вільний простір «Хата-Хаб» з’явився у Чигирині. Тут збирається молодь, щоб подивитися фільми чи мультики, помалювати, створити щось своїми руками, взяти участь у тренінгах чи просто поспілкуватися за чашечкою кави. І все це безкоштовно. Далі читайте на cherkasy-trend.

«Хату-Хаб» заснувала директорка БО «Фонд розвитку Чигиринщини» та педагог за освітою Діна Глазунова прямо у власній квартирі. На кухні розмістився салон краси, де проводять майстер-класи по перукарській майстерності, манікюру та макіяжу, повідомляє remarka. Дитяча кімната перетворилась на ігровий майданчик, а вітальня – на кіноклуб та освітній простір.

Також, у вільному просторі є хендмейд-майстерня, де молодь створює прикраси, елементи інтер’єру та інші вироби. А ще в рамках хабу працює Школа Активної Молоді та Pop-Up Café, де проходить спілкування за чашечкою чаю чи кави, тренінги та вечірки.

Від такого проведення дозвілля діти та підлітки у повному захваті. Адже вдома вони нудьгують, а тут можна весело провести вільний час у компанії однолітків та навчитися чомусь новому.

Свої двері «Хата-Хаб» відчинила ще у листопаді минулого року. Ідея створення такого ноу-хау для молоді прийшла Діні Глазуновій не випадково. Зі слів жінки, Чигирин – це маленьке провінційне містечко, де окрім шкільних гуртків та невеличкої піцерії для молоді немає нічого такого, де можна було б проводити своє дозвілля, повідомляє громадське телебачення.

Тому, Діна Глазунова і захотіла створити громадський простір, який робив би життя містян більш активним, цікавим та різностороннім. А коли в Чигирин завітав «Київський діалог», який займається розвитком невеликих міст, вона скористалась цією можливістю і написала грантовий проект.

За грантові кошти Діна Глазунова створила Школу Активної Молоді, де вона вчила молодь бути активною та свої мрії перетворювати у дії, йдеться у сюжеті UA:Черкаси. Далі вже почали шукати однодумців та залучати фінанси. Так і з’явився вільний простір.

Розмістити «Хату-Хаб» планували в окремому будинку. Та оскільки це не вдалося зробити, Діна Глазунова віддала під неї власну квартиру, яка знаходиться в Новому Чигирині.

Облаштовувати вільний простір, та де окрім магазинів, садочка та школи не було нічого, спільними зусиллями разом з молоддю, знайомими, громадськими діячами та громадськими організаціями. У молоді ж запитували, що саме вона хотіла б тут бачити. Адже головне завдання вільного простору – відповідати на потреби людей, які приходять сюди.

«Хата-Хаб» не має обмежень. Вона відкрита для всіх охочих: школярів, підлітків, молоді та навіть дорослих людей. Кожен може знайти тут заняття для себе. А приходити сюди можна у будь-який час, адже двері вільного простору відчинені з 9 до 21.

Діна Глазунова прагне, щоб в майбутньому невеличке провінційне містечко Чигирин стало більш активним, а ідея вільного простору прижилась не лише в першій козацькій столиці, а й в інших містах України.

Фото: скрін з відео “Громадського телебачення”. 

Comments

.,.,.,.