Стартапи міста, що стали прибутковими: як черкаська викладачка створила відеопроєкт ComeOn_Talk

Чи можливо у невеликому місті мати успішний бізнес чи вести результативні проєкти? Так, це можливо! І в цьому переконалась викладачка одного з ВНЗ Черкас, яка разом зі своїми студентами створила та активно реалізовує відеопроєкт «ComeOn_Talk».

В чому полягає суть проєкту? Це короткі відеоролики з інтерв’ю успішних черкащан, які прагнуть змінити своє рідне місто, та Україну безпосередньо, в кращу сторону. І саме в «ComeOn_Talk» викладачка-засновник проєкту намагається донести цей посил. Протягом тижня виходить кілька інтерв’ю, які публікуються на Ютуб, в Інстаграм та у Фейсбук.

В кадрі завжди ведуча проєкту, а також автор ідеї – Тетяна Бондаренко. Вона є викладачкою кафедри реклами, PR-технологій та журналістики в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. А от за кадром студенти, які вивчають журналістику, зокрема Володимир Вовк та Аліна Копійко, та інші охочі взяли участь в цьому цікавому проєкті. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Про виникнення ідеї

Ще у 2020 році, восени, у викладачки журналістики була ідея створення відеопроєкту, в якому вона буде брати інтерв’ю у тих, хто працює задля впровадження змін в Україні. На початку у неї було бажання стати менеджером такого проєкту, тому вона почала співпрацювати з місцевими медіа.

У Тетяни було кілька зустрічей з представниками медіа, які зробили пропозицію щодо створення ТВ шоу. Для цього потрібно було придумати назву відеопроєкту, скласти концепцію та віднайти героїв. Цим почала займатись Тетяна.

Пройшло чимало часу і Тетяна зрозуміла, що вона не хоче обмежуватись встановленими рамками і хоче рухатись далі. До того ж вона хотіла залучати до цього студентів своєї кафедри, щоб вони пізнавали реалії медійного життя.

З іншої сторони були певні сумніви, оскільки Черкаси – невелике містечко і запуск такого продукту є ризиковим. До того ж така новаторська ідея хоча й цікава, але передбачити реакцію суспільства було надзвичайно важко. Проте, Тетяна Бондаренко вирішила все-таки спробувати.

Створення проєкту зі студентами

Як викладачка та завідувачка кафедри журналістики у ВНЗ Тетяна добре знає, що знання теорії без практики – це марна справа. Адже здобуті навички потрібно втілювати у реальність та бачити результат. Таким чином, залучення студентів та інших викладачів ВНЗ до проєкту – чудове рішення. Тим більш залучення до «ComeOn_Talk» дає такі можливості студентам, які не можливо отримати в стінах вищого навчального закладу.

Перші інтерв’ю

Ще в лютому 2021 року на каналі в Ютуб вийшло перше відео новоствореної програми «ComeOn_Talk». Протягом усього часу існування проєкту на каналі з’явилися близько 100 відеороликів з інтерв’ю успішних людей Черкащини. 

Протягом цього часу формат відеороликів дещо змінився. Спочатку в кадрі був лише сам герой передачі, а питання для нього з’являлися на екрані, без озвучки. Через деякий час, у 5 ролику, озвучувати питання почала ведуча, нею стала сама Тетяна. За її словами, вона дуже боялась, була не готова з’являтися у кадрі. Але потім її страх зник, вона привикла до свого голосу на відео, до свого профілю, і впевненіше почала поводитися у кадрі.

Важливо також потурбуватись про комфорт свій та героя, щоб не виникало відчуття тривожності та неспокою. Важливо розуміти, що камера знімає не лише самого героя, але й ведучу, це дещо заспокоює, відчувається баланс та збільшується впевненість у собі. А це дуже важливо під час відео-інтерв’ю, це робить їх більш дружніми та живими.

Постійний розвиток

Вже на початку створення та реалізації проєкту були помітні певні зміни в оформленні відеоматеріалів. Тетяна постійно вносила певні корективи та зміни, невпинно реалізовуючи новаторські рішення в кожному відеоролику. Разом зі своїми студентами та іншими викладачами вони робили кожен епізод цікавим та ексклюзивним. Це вдавалось зробити, адже вони постійно простежували зміни в дизайні, монтажі та зйомці відео, що, до речі, займало багато часу. Проте воно було варте використаного часу та сил.

За словами Тетяни, попри те що Черкаси – невелике місто, все одно їм вдалось вийти на достатньо високий рівень. Команда ComeOn створює якісний та достойний продукт, продовжуючи тримати марку унікальності. Їм вдалось зробити неможливе – не лише робити крутий контент, але й облаштовувати оформлення, враховуючи сучасні тенденції та інновації.

В кожній програмі Тетяна разом із студентами втілювали щось нове: змінювали характер запитань, вводили нові рубрики, використовували новітні ідеї монтажу. Протягом зйомок відбулися зміни локацій, відповідно до діяльності персонажа, був розроблений брендовий візуал, прев’ю та інше.

Також Тетяна Бондаренко разом із студентами почали залучати до роботи над проєктом і викладачів їхньої кафедри. За словами автора ідеї – вони відкриті для нових людей, які можуть допомогти своїми новаторськими рішеннями, ідеями або ж підтримкою.

Як відбувається пошук героїв?

Здавалося б, що найскладнішим етапом створення чергового інтерв’ю є пошук героїв. Проте для команди ComeOn немає нічого неможливого.

За словами учасників проєкту, вони почали спілкуватись з політичними діячами, які були зацікавлені у такій співпраці. З часом команда дещо активніше почала залучати до діалогу власників стартапів та підприємців міста.

Тетяна Бондаренко запевняє, що на початку розвитку такого відеопроєкту варто шукати тих, хто сам намагається увійти в медійний простір, щоб стати відомим місцевій спільноті. І, знаючи їх, розпочати дещо легше.

Протягом перших 6 місяців існування «ComeOn_Talk» було відзнято та розміщено на Ютуб близько 40 відео. Команді проєкту довелось самостійно розібратись в усіх нюансах та особливостях роботи соцмереж, налагоджувати діалог з потенційними героями та аналізувати зворотний зв’язок від глядачів. Проте, запевняє Тетяна, це досвід та певні знання, які допоможуть розвиватись та йти вперед.

Як проходить підготовка до інтерв’ю?

Це досить кропіткий процес, який займає час. Для початку потрібно вивчити героя, познайомитись з ним, щоб заздалегідь підготувати запитання, які легко будуть сприйматися героєм під час інтерв’ю. Головна ідея проєкту – показати, що це невимушена, дружня та жива розмова, а не сухе опитування. Особливо варто звернути увагу на локацію, в якій буде проходити розмова, а також потурбуватись про техзабезпечення.

Підготовка до інтерв’ю проходить усією командою – учасники вирішують, де краще проводити зйомки, які локації будуть близькими та комфортними для героя. Також важливо підібрати «правильні» запитання – тематичні для респондента, вивчити його соцмережі, можливі попередні інтерв’ю, для цього Тетяна виділяє близько 4 годин свого часу.

Чи можливий подальший розвиток проєкту?

Черкаси – невелике місто, тому ризик провалу був, але Тетяна Бондаренко вирішила спробувати і не прогадала. До того ж на прикладі героїв проєкту можна зрозуміти, що успіх можливий навіть якщо ти не живеш у столиці. Головне мати бажання та однодумців, які готові підтримати та допомогти в реалізації твоїх ідей.

За словами авторки проєкту, такі новаторські рішення – це розвиток міста, шлях у майбутнє, що її так вабить у цьому. Цей виклик показав, що потрібно пробувати і не прогадаєш, адже так побудоване наше життя – на злетах та падіннях. Але це досвід, який потрібно сприймати та робити все, щоб зробити задумане кращим, доступнішим, цікавішим та оригінальнішим.

Comments

.,.,.,.