Художник малює картини про пса Патрона: “Писав запоєм під сирени за вікном”

Талісман чернігівських саперів-рятувальників на ім’я Патрон за час війни став особистістю культовою. Цьому маленькому джеку-расселу присвячують м’які іграшки, роблять про нього мультики і навіть малюють картини.

Ми у цьому матеріалі на сайті cherkasy-trend, зупинимося на останньому – художниках. Точніше художнику!

Все почалося з березових дров

Художник Максим Гладько живе у Черкасах. Він народився і прожив у Росії 24 роки свого життя. Але доля склалася в людини так, що він став черкащанином. Війна, як і для кожної людини з творчою натурою, стала для Максима натхненням. Його роботи сповнені символізму.

-Початок війни подіяв на всіх по-різному. Від багатьох колег чув про небажання творити. А мене навпаки кинуло у живопис. Писав запоєм під сирени за вікном. Навіть збуджувало, – зізнається художник Максим Гладько.

Він писав пейзажі, натюрморти… І в якийсь момент його пробило на картини патріотичного характеру.

-Написав натюрморт із березовими дровами, в який ввів текст «береZові дроVа», зрадів, що в написі обігруються ненависні Z та V! Є кому берізку поламати, – розповідає митець.

“Патрон кумедний персонаж”

Потім настала творча пауза. Краєвиди художника перестали надихати. Захотілося чогось нового. І цим ковтком свіжого повітря у творчості став чернігівський пес-сапер  Патрон!

-Патрон виступив у ролі такого полегшеного симпатяги – героя. Полегшеного, це не лайка. Писати портрети справжніх героїв, які за Україну кров проливають міг би, але якоюсь каньюктурщиною пахне, погано піариться на війні, а Патрон – кумедний персонаж, – продовжує наш співрозмовник.

Першою картиною із серії про Патрона стала «Русская борзая». Вона з підтекстом і не лише…

-Обіграв борзая – бОрзая. На мій погляд найвдаліша, найспірніша, найцікавіша робота із серії. До речі, серію не планував, спочатку син ідею підкинув для наступної картинки, потім дружина підключилася: вигадала сюжет про дружбу Патрона та англійського бульдога, – згадує Максим Гладько.

Що цікаво, малюнки спочатку створювалися для оцифрування та подальшого викладання в інтернеті. Максим пару штук виклав, друзі його підтримали та попросили ще!

Так і з’явилася картина «Пес Патрон та двоголовий птах», що символізує перемогу України над окупантами.

«Пес Патрон і 40 тонн металобрухту» і дуже своєрідна робота: кожен у ній може побачити щось своє. Комусь видно невдачі рашистів, а комусь і все божевілля путінського режиму, де були сотні танків, що стоять мільярди доларів і бездонні злидні, що повністю поглинають Росію. А комусь і крах путінських планів із завоювання України.

«Пес Патрон та бурій Vедмідь» – провісник майбутньої перемоги України над страшним ворогом. Їхній ведмідь хоч і величезний, дуже злий і страшний, але скромняга Патрон спритний, розумний і дух його не зламати навіть величезному бурому ворогові.

Серія вже закрита

На цьому поки що серію картин про пса Патрона закрито. Але все може бути: ідеї та натхнення можуть виникнути раптово. Адже творчість рамок не має. Вона обмежена лише польотом творчої думки самого творця об’єктів мистецтва.

-Я художник за освітою, а це графіка – не зовсім моє. Хочеться кольору, формату більше, коротше живопису. Поприколювався – вистачить. Резонанс у соцмережах великий, дуже багато переглядів та репостів, не очікував, – підбив підсумок художник Максим Гладько.

А наостанок можна лише додати, як говорив і сам художник, в одному зі своїх сюжетів про ці картини «патрони ще не скінчилися». День за днем наша Україна йде до героїчної перемоги.

Comments

.,.,.,.