Талановиті художниці з Черкащини представили авторську виставку «Пробудження»

Олександра Абрамчук та Катерина Заріцька – нові обличчя в індустрії сучасного мистецтва Їм всього по 16-ть років, а про них вже говорять в адміністрації Президента. Нещодавно талановиті художниці з Черкащини презентували виставку «Пробудження», яка вражає своєю унікальністю та самобутністю, розповідає сherkasy-trend. Авторська колекція налічує близько двох десятків робіт, на які було витрачено декілька місяців. Юні майстрині працювали безперервно від Нового року. Їм вдавалося поєднувати навчання в школі, заняття в творчій студії та працювати в майстерні.

Картини Олександри виконані у незвичному стилі: вона поєднала відносно нову техніку  ниткографіки з традиційним писанкарством.

«Ниткографіка – це надзвичайно складний та багатоступінчастий процес, адже необхідно викладати поступово кожну ниточку. На одну картину треба близько трьох тижнів. Картина і ниткографіка чудово доповнюють одне одного», – зазначає дівчина. 

Натомість Катерина працювала в жанрі народного живопису. Дівчина розповідає, що мала на меті вкласти у витвори мистецтва саме народні декоративні мотиви Черкащини. Додає, що було доволі складно поєднувати велику кількість запланованих робіт з навчанням.      

Їхня наставниця переконана, що дівчата мають неабиякі перспективи, адже в свої молоді роки вже брали участь у симпозіумах та встигли вразити справжніх поціновувачів мистецтва. Наразі художниці вже подали документи на стипендію Президента. До того ж, Катерина вже представляла власну виставку та має стипендію.

Додамо, що нетипове поєднання стилів, надзвичайно танка й кропітка робота та авторський задум не лишили байдужими навіть найбільш суворих мистецьких критиків. Відома мистецтвознавця Ольга Мартинова вважає, що виставка вийшла неймовірно вдалою, а таке сміливе та незвичайне поєднання стилів – це новий «хіт» сучасного мистецтва.

Насолодитися витворами юних художниць черкащани зможуть завітавши до  місцевої галереї народного мистецтва протягом двох тижнів.

Comments

.,.,.,.