Трейлер кінострічки на честь Лесі Українки, полонив серця українців

До дня народження Лесі Українки, 25 лютого, вийшов перший трейлер очікуваного байопіку про поетесу під назвою: «Леся Українка. Узлісся ». Більше цікавих історій на сайті Черкаси.trend.

У Черкаському художньому музеї також проходив захід на честь відомої поетеси. Кожен бажаючи мав змогу поринути у світ поезії та почути вірші у виконані Галини Саморук.

Для поціновувачів поезій Лесі Українки, була відкрита невелика бібліотека. Також, був проведений конкурс з уривками із творів Українки.

У сюжеті тізера зображений один з найдраматичніших періодів життя поетеси – це час, який вона провела зі своїм коханим Сергієм Мержинським в кінці його життя.

Леся Українка самовіддано дбала про коханого, намагаючись полегшити його останні дні. Саме тоді, в ніч його смерті, вона написала одну зі своїх відомих поем «Одержима».

У новому трейлері Леся Українка зображена в трагічний момент свого життя, але поетеса знаходить в собі сили, щоб перетворити горе і біль втрати на проникливу творчість.

Багато дослідників говорять, що саме ці події стали переломним моментом в її житті, після якого її поезія стала більш зрілою, глибокою, драматичною і принесла їй світове визнання.

Леся Українка описувала свої почуття до Мержинського, чудовими та ліричним словами закоханої та відданої жінки:

«Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами, ти, мій бідний, зів’ялий квіте! Легкі, тонкі пахощі, мов спогад про якусь любу, минуло мрію. І ніщо так не вражає тепер мого серця, як сії пахощі, тонко, легко, но не відмінно, невідворотно нагадують смороду мені про ті, що моє серце віщує і чому я вірити не хочу, чи не можу. Мій друже, любий мій друже, Створений для мене, як можна, щоб я жила сама, тепер, коли я знаю інше життя? »

Варто відзначити, що за даними дослідників, життя великої української поетеси Лариси Косач і Сергій Мержинського були більше дружніми, ніж закоханими. Почуття Лесі до білоруського активіста-демократа були, швидше за все, не взаємні.

Відомо, що на смертному одрі Мержинський надиктував Лесі листи для іншої жінки, яку кохав, а також просив поетесу піклуватися про неї. Нагадаємо, Лесю Українку в очікуваному повнометражному художньому фільмі виконає молода українська актриса Дарина Полуніна.

Comments