Історичне відтворення бою на Черкащині

2019 рік обіцяє бути насиченим та сповненим різними цікавими подіями. В селищі Легедзине відбудеться фестиваль військово-історичної реконструкції. Фестиваль буде присвячено історично-важливому бою між кармелюківцями та червоноармійцями. Актуальні новини на сайті Черкаси.trend

Черкащина славиться своїми історичними пам’ятками та подіями. Організатори прийняли рішення відтворити цікаві події починаючи з 1919 року. Селище Легедзине розташоване неподалік від Умані. Відоме кіно “Чорний козак” було відзнято саме в цьому селещі. Влітку 1941-го року саме на цій території розгортався бій прикордонників з нацистами.

Село, нацисти захопили вночі так як вдень для них це було неможливою та складною місією. Нічне захоплення села відбувалось і в 1919 році червоноармійцями, для Легедзинова це вже було звичкою. Історія розповідає цікаві факти про сам наступ. Червоноармійці почали наступати на початку березня з Тального на самісінький Умань.

А малесеньке село було захоплене напередодні головного бою. Кармелюківці гідно протистояли ворожим силам маючи в арсеналі декілька сотень бійців. Для максимально точної розвідки, було направлено кінний полк Кармелюка. На території вже відомого трипільської поселення, червоноармійці розробили тактику ланцюгового нападу .

Слід пам’ятати головне, що кожна сторона зазнавала великих втрат та постійно поповнювалась новобранцями, молодими та зовсім юними. Саме з нагоди пам’яті загиблим бійцям та вже рівно сторічного бою, почнеться фестиваль з відтворенням бойових дій.

На цікаве відкриття та сам фестиваль запрошуються учасники клубів та учасники, які мають уніформу 1919 – го року. Подивитись на сам історичний бій запрошують всіх охочих жителів та гостей міста.

9 березня 2019 року о 13.00 розпочнеться сам захід, організатор забезпечує проживання учасникам , які приїдуть напередодні: вечеря 8-го березня та сніданок і обід 9 березня. Умови проживання – приватні садиби у селі.

Comments

.,.,.,.