«Чорнобиль»: після виходу резонансного серіалу в зоні відчудження очікують близько 100 тисяч туристів до кінця року

Представники туристичних агенцій зазначають, що після оприлюднення роботи телеканалу НВО про катастрофу на ЧАЕС під назвою «Чорнобиль», попит на подорожі в зону відчудження значно зріз. Відтак, у минулого року Чорнобиль відвідало 70 тисяч туристів. Натомість в поточному 2019 році прогнозують до 100 тисяч відвідувачів, розповідає cherkasy-trend.

Туристичні агенції радіють

Менеджери туристичних фірм зазначають, що попит на авіаквитки до Києва зріс на 20%, а на мандрівки у зону відчудження – на 40%. Про це розповідає Сергій Іванчук, директор туристичного агентства SoloEast. Також, на 10% підвищився попит на пропозицію екскурсій на платформі Travel Hopper. Менеджер фірми Chernobylwel.com Михайло Крайчир зазначає, що така тенденція спостерігається саме після виходу гучного серіалу «Чорнобиль», знятого спільними зусиллями США, Англії та Литви. Вважають, що такому інтересу до подібного роду поїздок сприяє сучасна поп-культура.

Чорнобиль

До того ж, не варто забувати, що це за місце та що тут трапилося 30 років тому. Про це завжди нагадують туристам. У свою чергу, сценарист «Чорнобиля»  Крейг Мезін закликає відвідувачів зони відчудження пам’ятати про постраждалих та зберігати повагу до загиблих.

Загалом, для зони відчудження міні-серіал телеканалу HBO – чудовий маркетинговий крок. Після того, як серіал побачив світ, люди стали цікавитися тим, що трапилося, дізнаватися про наслідки та героїчний подвиг українців. Дійсно, якби не ті люди, котрі поклали своє життя ліквідовуючи аварію, більша частина Європи була б абсолютно непридатною для проживання.

Західні туристи готові платити 

Сьогодні в зоні відчудження кожного дня сотні туристів проходять паспортний контроль та з нетерпінням чекають на екскурсію незнаними куточками Чорнобиля. Ба більше, представники туристичних агенцій не втрачають час: неподалік пропускного пункту продають символічні сувеніри, магніти, футболки тощо.

Туристи

Додамо, що більшість відвідувачів – іноземці. Проте вийняток становлять громадяни РФ, яким в’їзд заборонено. Представники турфірм говорять, що західні гості ладні платити за мандрівку близько 100 євро.

Місто-привид на межі реального зникнення

Головним пунктом подорожі є місто-привид Прип’ять, яке дедалі швидше загниває. Цьому сприяє і середовище, і час, і вандали, які щороку вивозять шматочки міста на металолом. Експерти вважають, що за таких умов містечко протягне ще близько 15 років та вкінець знищиться.

Прип'ять

Додамо, через вищезазначені обставини на сайті президента України розміщена петиція про внесення міста Чорнобиль у світовий спадок ЮНЕСКО. Підписи збиратимуть три місяці.

Радіація більше не загроза?

Насамкінець зазначимо, що голова Управління туризмом та промоціями Антон Тараненко запевнив, що радіація – більше не загроза. Він додав, що важливо просто дотримуватися деяких заходів безпеки під час проходження крізь обломки.

Изображение удалено.

Нагадаємо, стрічка «Чорнобиль» здобула першість у рейтингу найкращих картин усіх часів. За неї віддали свої голоси 64 тисячі глядачів, тим самим присвоїли міні-серіалу найвищий рейтинг у 9,7 балів. Режисером виступив Йохан Ренк, сценаристом – Крейг Мезін. Стрічка висвітлює справжню ситуацію, що склалася у Чорнобилі в найперші хвилини аварії на АЕС та картину подій, яку від нас так старанно приховували.

Comments