На 72-му Каннському кінофестивалю відбулася прем’єра українського фільму “Додому”

У конкурсній програмі «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю відбулася прем’єра повнометражного дебютного фільму українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва «Додому». Детальніше про новини кіно на сайті Черкаси.trend.

Кінопроект фільму став переможцем конкурсу Міністерства культури України на надання державної фінансової підтримки фільмам патріотичного спрямування. Стрічку презентувала творча група та Генеральний директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо.

Під час прем’єри режисер стрічки Наріман Алієв у своїй промові наголосив:

«Дякую організаторам Каннського кінофестивалю за можливість показати свій фільм у програмі «Особливий погляд». Я навіть уявити не міг, що мою картину будуть показувати в Каннах, і я щасливий, що тут, у залі Дебюссі, звучатиме моя рідна кримськотатарська мова. Мені болить те, що зараз відбувається в Криму, я не можу мовчати про Олега Сенцова і про всіх кримських татар та українців, ув’язнених в Росії через те, що вони борються за збереження своєї нації. Дякую всім за підтримку!».

Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв (батько) і Ремзі Білялов (син). Продюсером стрічки виступив Володимир Яценко, виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite. У своїй промові Володимир Яценко подякував відбірковій комісії «Особливого погляду» за шанс розповісти тут історію кримських татар, які мають лише одну батьківшину – Крим – і яку за останні 80 років вони втрачали двічі (у 1944 році і п’ять років тому).

«Я хочу наголосити на тому, що ми всі боремося за спільні цілі – за свободу і гідність, і ми потребуємо підтримки та політичного тиску для звільнення політичних в’язнів у Росії. Я також щиро дякую всій команді, яка працювала над створенням цього, на мою думку, чудового фільму!», – зазначив Володимир Яценко.

Сюжет стрічки розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

«Особливий погляд» – це друга за значущістю (після основного конкурсу) програма Каннського кінофестивалю. У різний час у ній перемагали режисери Йоргос Лантімос, Кім Кі Дук, Апічатпонг Верасетакул та інші. Наріман Алієв – кримськотатарський режисер, автор трилогії «Кримські історії» (короткий метр).

Його фільм SENSIZ («Без тебе») був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних взаємин, традицій та побуту кримських татар. Переможців програми «Особливий погляд» оголосять вже 24-го травня.

Comments