Завершились зйомки фільму “Чорний Ворон”

«ТЕТ-Продакшн» на замовлення телеканалу «1+1» завершив зйомки повнометражного фільму «Чорний ворон» за мотивами бестселеру українського письменника Василя Шкляра. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Про це інформує Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА з посиланням на “Козацький край” та сайт Черкаси.trend.

Створення фільму про повстанський рух часів Холодноярської республіки є значущою подією, що має важливу просвітницьку місію. Сьогодення доводить, що невивчені уроки історії повертаються до наступних поколінь: ми й досі боронимо незалежність рідної землі.

Фото з відкритої мережі інтернет

Творцям фільму вдалося передати історичні події того часу і стрічка стане помітним мистецьким явищем. Фільмування картини тривали з жовтня 2018 року. Основними місцями реальних подій, зображених у стрічці, були територія Холодного Яру та Мотриного монастиря на Черкащині. На екрані святиню відтворювали в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир на Черкащині не зберіг історичного вигляду.

Фото з відкритої мережі інтернет

Довідково. Роман Василя Шкляра “Залишенець. Чорний Ворон” вже став легендарним. Він описує одну зі сторінок української історії – боротьбу повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. “Воля України або смерть” – такий напис мали бойові прапори повстанців.

Чотирирічна війна, яку Росія розпочала проти УНР, завершилася у 1921 році, проте збройна боротьба тривала у багатьох регіонах України ще не один рік потому. Боротьба проти радянської окупації, боротьба за свободу, жертовність і патріотизм – все це є на сторінках книги Шкляра. А сам письменник нещодавно увійшов до списку найбільш популярних серед українців авторів.

Стрічка також змальовує історію життя і кохання українця Івана на прізвисько Ворон. Йому випала доля стати безпосереднім учасником повстанського руху Холодноярської республіки. Він свідомо жертвує родинним затишком і розпочинає боротьбу за незалежність України, а з нею – і за свободу власної родини.

За час роботи над проектом творча група вирушала в декілька експедицій Україною, зокрема до мисливського палацу графа Шувалова (м.Тальне) і Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а в селі Поташ Маньківського району Черкащини знімали масові сцени, в яких залучили понад 150 акторів.

Прем’єра історичної драми про боротьбу козаків Холодноярської республіки з більшовиками відбудеться в кінотеатрах України вже цього року.

Comments

.,.,.,.