Легендарний Шевченківський край: туристичний похід Черкащиною

Чудова черкаська земля – батьківщина Т.Г. Шевченка з її широкими ланами й садами, віковими лісами та гаями, ріками, ставками, роздольним Дніпром з водосховищами. Черкащину по праву називають Шевченковим краєм: Т.Г. Шевченко народився у Моринцях, а на Чернечій горі поблизу Канева знайшов свій вічний спочинок.

Дбайливо зберігаються ті святині, які залишилися, та відновлюються об’єкти, пов’язані із життям та діяльністю Великого Кобзаря. Тож, наш сайт Черкаси.trend підібрав для вас найкращі місця Черкащини які варто побачити хоча б раз у житті.

Вдосконалення туризму — це одне з головних завдань Черкаської ОДА, тому місто пропонує історичний шлях по відомій “землі Тараса”. Наш сайт пропонує розпочати туристичний похід Черкащиною з села Вільшана.

З Вільшаною тісно пов’язане ім’я Т. Г. Шевченка. 1828 року, бажаючи навчитись малювати, допитливий хлопець іде до вільшанського управителя маєтком поміщика Енгельгардта за дозволом навчатися у маляра. Але замість науки його приставили попихачем до панської кухні.

Під час подорожі в Україну в 1843—1845 роках Шевченко заїхав до Вільшани, а 1853 року двічі відвідав її. Село згадується в поемі «Гайдамаки» та в інших творах поета. Від Вільшани розкривається дивовижне та мальовниче село Зелена Діброва. В селі глибоке коріння Красицьких, що походять від Антона і Катерини, улюбленої сестри та няні Тараса Шевченка.

Тарас кровно пов’язаний із Зеленою Дібровою і бував тут не лише в дитинстві, а й у молоді та зрілі літа, у кожен свій приїзд в Україну. Переїзд від Зеленої Діброви до Моринець. За однією з легенд назва села походить від того, що жителя села займалися збиранням меду диких бджіл, при цьому їх необхідно було морити. Від цього мешканців села називали морянами, звідси та назва – Моринці.

Та всі українці знають, що село Моринці – батьківщина великого поета Тараса Шевченка. У селі було відновлено 2 селянські хатини: хату-копію, де проживала сім’я Тараса та хату Якима Бойка, діда Тараса. Також в селі споруджено пам’ятники Т.Г. Шевченку, а у 2008 році екс-президент України Віктор Ющенко заклав тут вишневий сад.

Абсолютно досконале селище для обов’язкового відвідування туристами та поціновувачів творчості Т. Г. Шевченка — Шевченкове. Нині у селі діють літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка та церква Іоана Богослова. У фондах музею бережуться багаті колекції рушників, ікон, сорочок, книг-стародруків „Кобзарів”.

За кількасот метрів від меморіального музею знаходиться хата, де славетний поет навчався грамоти у дяка Рубана. Також тут відтворено хату батьків Тараса, збереглась могила матері поета. В центрі села, на колишньому цвинтарі, — могила Григорія Шевченка — батька Тараса. Також, важливо, під час історичного походу не оминути селище Мошни.

Адже саме в Мошнах є Спасо-Преображенська церква, виконана в незвичному стилі для релігійних споруд України – стилі неоготики. Вежа церкви сягає 44 метрів, а подібні пінаклі та дахи були використані при будівництві Воронцовського палацу в Криму.

Обов’язково Черкащина пропонує гостям відвідати Канів, а особливо на власні очі побачити Тарасову гору — гора складова частина Шевченківського національного заповідника «Тарасова гора», місце поховання українського поета Тараса Шевченка. У XVI столітті у Каневі був організований козацький монастир, в якому доживали вік бездомні та покалічені козаки.

До сьогодні одна з вулиць, яка підступає до Тарасової гори, має назву Монастирок. Сучасного вигляду Шевченківський меморіал набув влітку 1939 року зі встановленням на могилі Кобзаря бронзового пам’ятника та спорудженням літературно-меморіального музею.

Comments

.,.,.,.