Вчені назвали ідеальний вік виховання музичного смаку у дитини

Починаючи з дитячого садочка, батьки маленьких дошкільнят починають їх влаштовувати в різні гуртки мистецтва. Вже з 3 років дітки, танцюють, займаються акробатикою, гімнастикою, а скільки ще існує гуртків для малювання, ліплення та музики. Більше про музику та кіно на сайті Черкаси.trend

Для малечі співочі гурти починають свій набір з раннього віку, загалом це стосуються дівчаток. Як відомо, більшість хлопчиків у віці 3-х років ще навіть не розмовляють, дівчатка більш активніше в цьому плані.

Чи потрібні співи в такому ранньому віці для дітей і коли саме потрібно розвивати музичні смаки?: дослідники з цього приводу провели опитування.

Учасниками опитування вчених стали більше ніж дві тисяч батьків. Співробітники стрімінгового сервісу Deezer попросили розповісти, чи вдавалося їм впливати на музичні вподобання дітей.

Найкращим часом для виховання музичних смаків дитини є вік 8-10 років. До такого висновку прийшли британські вчені, повідомляє ТАСС з посиланням на The Daily Telegraph. Також фахівці з Університету Йорка вивчили дані понад 12 досліджень, присвячених також питань формування у дитини певного музичного смаку.

Результати показали, що найкраще діти прислухалися до порад, поки не досягали віку 10 років. Тільки 10% опитаних вказали, що діти старше 10 років позитивно сприймали рекомендації. При цьому батьки частіше намагалися вплинути на дітей, ніж матері, але діти більше переймали смаки матерів, а не батьків.

На думку професора Університету Йорка Хауке Егерманн, знайомство дітей з різними музичними стилями є ключем до виховання у них гарного смаку надалі. Переваги сприйняття різних напрямків в музиці полягають в тому, що людина може ефективно керувати емоціями, легше встановлювати контакти з навколишнім світом, а також краще розуміти представників інших культур.

При цьому він радить батькам не надто тиснути на дітей, нав’язуючи їм музику, а включати її як фон під час інших занять. Більш того, пристрасті дітей можуть також передатися батькам.

Comments

.