Флеш-фільм «Черкаси 100 років тому» створив черкаський журналіст

Через кіно можна не лише поринути у світ, який існує по ту сторону екрану, а й помандрувати у часі. Так, черкаський журналіст створив флеш-фільм, який всього за одну хвилину розповідає про те, якими були Черкаси 100 років тому. Детальніше на сайті cherkasy-trend.

У стрічці унікальні історичні кадри. На них – світлини, відзняті в різних куточках Черкас. Тут є і фотографії із зображенням споруд, які збереглися по сьогоднішній час, і світлини, які розповідають про буденне життя черкащан.

100 років тому невеличке місто на березі Дніпра було туристичним центром. Сюди з’їжджалися відпочивальники з різних куточків, аби скупатися в річці, порибалити та подихати цілющим повітрям. На фото глядачі можуть побачити рибалок – на той час риболовля була досить поширеним видом відпочинку серед черкащан та гостей міста.

Саме незвичне поєднання Дніпра та соснових лісів привело до активного забудування колишнього козацького містечка. Тут починають з’являтися розкішні садиби, дачі, а також споруди, створенням яких займалися відомі архітектори. Так, у фільмі є світлина, на якій зображений будинок Щербини. Зараз він відомий, як Палац одружень.

Також, на той час до забудування міста долучився архітектор Владислав Городецький. За його проектами збудували чоловічу та жіночу гімназію. У першій будівлі нині розташоване Музичне училище імені Гулака-Артемовського, а будівля жіночої гімназії наразі ж перебуває в аварійному стані.

У фільмі показана ще одна споруда, збудована за проектом Владислава Городецького – будівля колишнього готелю «Слов’янський». Зараз цей блакитний будинок є окрасою міста, адже нагадує казковий палац.

З часом маленьке містечко перетворилося на великий промисловий центр та головний культурний осередок регіону.

Як передає сайт «Про головне», флеш-фільм з історичними кадрами було створено на телеканалі «Антена». Упродовж всієї стрічки грає музична композиція «Lone Harvest», автором якої є Kevin MacLeod. А історичні світлини, датовані 1888-1936 роками, зібрані із приватних колекцій містян.

Фото з сайту: zmi.ck.ua.

Comments

.,.,.,.