Майк Євтушенко – джазмен з Черкас

Майк Євтушенко – талановитий джазмен з Черкас, він є представником нового покоління музики. Для Майка Євтушенко музика стала сенсом життя. Повідомляє «cherkasy-trend».

Як розпочався шлях до музики Майка Євтушенко

В студентські часи Майк Євтушенко навчався у відомого саксофоніста з Черкас Миколи Євпака. Після цього музикант вирішив продовжити навчання в університеті мистецтв у Австрії, де детально вивчав джаз. Зокрема, українець розпочав навчатися в «University of Music and Performing Arts», що знаходиться в австрійському містечку Грац. Варто додати, що саме в цьому навчальному закладі вперше серед усіх університетів Європи відкрили джазовий факультет понад 50 років тому.

Однак, після отримання ступені магістра Майк Євтушенко ще декілька років вирішив пожити в Австрії, де знайшов і роботу. Чоловік вирішив все-таки повернутися на батьківщину та розвивати джаз в Україні. Адже йому надзвичайно подобається жити в рідній країні та Майк Євтушенко не любить залишати  надовго свою сім’ю.

Зокрема, зараз він викладає в Черкаському музичному училищі. Робота в навчальному закладі не є для чоловіка основною, оскільки він проживає за містом та більшу частину зарплати витрачає саме на проїзд. Однак, Майк Євтушенко настільки любить свою роботу та музику, що не уявляє життя без неї. Часто черкащанин бере участь в різноманітних джазових проєктах як в Україні, так і закордоном.

За словами Майка Євтушенко, він побував у багатьох консерваторіях країни та зрозумів, що в Україні поки що не сформувалося джазове навчання як окрема програма. Чоловік вважає, що головною перешкодою в розвитку джазової освіти в Україні є низька оплата праці фахівців. Адже загалом оплата години роботи викладача складає всього лиш 30 гривень, тому багато людей відмовляються працювати у сфері освіти.

Також в Україні досить низький рівень джазової культури, оскільки українці більше полюбляють караоке, ніж інструментальну музику. Не пропагується джаз і на телебаченні, де в основному популярність здобувають вокальні конкурси.

Проєкти Майка Євтушенко

Євтушенко

Поза межами роботи викладача Майк Євтушенко реалізовує себе в багатьох проєктах. Зокрема, він є учасником Mike Ievtushenko Trio, де грає з одним із найвідоміших барабанщиків Європи. Музиканти створюють власну музику.

Ще одним проєктом Майка Євтушенко є Mereneu Project, де він співпрацює разом з композитором Emiliano Sampaio. Останній диск групи навіть отримав перемогу в номінації «Найкращий джазовий альбом». Музику Mereneu Project високо оцінило видання «Downbeat», яке вважається одним з найвідоміших джазових журналів світу. Також черкащанин бере участь разом з кубинським музикантом Silvio Gabriel в колективі «Cuba Libre». Гурт об’єднує професійних музикантів.

За словами Майка Євтушенко, в Черкасах важко розвивати джаз, оскільки немає для цього концертних майданчиків та клубів. Адже джазова музика не є комерційною, вона скоріше є покликом душі, а не способом заробітку.

Comments

.,.,.,.