Фінтех-стартап TransferWise з офісом в Черкасах

В 2020 році приватні інвестори оцінили вартість стартапу в 5,5 мільярдів доларів від продажу цінних паперів на вторинному ринку. Фінтех-стартап називають «європейським єдинорогом». Детальніше про стартап, котрий має офіс в Черкасах, розповість Черкаси Тренд.

Вартість

Компанія закрила угоду по вторинному продажу акцій на 319 мільйонів доларів, з травня 2019 року капіталізація виросла на 43%. Поточні акціонери, включно зі співробітниками, можуть продати частину акцій інвесторам. Але гроші при цьому не надходять.

Варто відмітити, що компанія «TransferWise» є найдорожчою приватною фінтех-компанією Європи. Вона стала прибутковою в 2017 році (2010-2011 – рік заснування). Компанія дозволяє проводити міжнародні грошові перекази з нижчою комісією, ніж у банків. Компанія обслуговує близько 8 мільйонів клієнтів по всьому світу. Використовує для своєї роботи 2,5 тис. валютних маршрутів, 54 валюти, обробляє приблизно 4 мільярдів фунтів стерлінгів щомісяця.

1

Основне про стартап

Стартап заснований в 2011 році Крісто Карманном, Тааветом Хінрікусом, вихідцями з Естонії. Першу технічну реалізацію сервісу виконав Борис Данилюк, українець. Саме він заснував один з перших офісів стартапу «TransferWise» – черкаський департамент.

Офіс в нашому місті компанії розташований за адресою вул. Смелянська, 46.

«TransferWise» покращує світ, допомагає зробити фінансову систему більш справедливою, адже дозволяє користувачам здійснювати перекази коштів між країнами, здійснювати іноземні платежі за середньоринковим, міжбанківським курсом. Варто відмітити, що при переказі грошей за кордон, брокери, чи банки приховують в більшій мірі реальну вартість. В результаті користувач платить більше, компанія «TransferWise» вирішує це запитання.

«TransferWise»

Даний стартап є найдешевшим, найсправедливішим способом переказу коштів на міжнародному рівні. Для роботи, спеціалісти використовують однорангові технології (ніяких прихованих комісій). Таким чином, користувач економить значну суму в порівнянні з використанням банківської системи.

В 2015 році до Черкас приїжджав один з засновників компанії – Крісто Каарман. Він поділився досвідом про створення доволі успішного стартапу, виступив перед ІТ-спільнотою нашого міста.

За коротких п’ять років його з другом стартап став відомим на мільйонну аудиторію. В компанії на той час вже працювало 400 розумних та талановитих людей. Компанія має офіси в Естонії, США, Великобританія, Україні. Саме в Черкасах функціонує офіс компанії, де працюють цілеспрямовані інженери.

Крісто поділився, що його робота полягає в операційній діяльності, розробці та підтримці відносин з регуляторами. Його промова дійсно надихнула, поставила цікаві запитання, чимало охочих зібралося послухати розробника. Доповідь звучала на англійській мові. Для реєстрації, бажаючі заповнювали форму.

Стартапи – це один з шляхів реалізації, створення унікального продукту, котрий допоможе людям. Сильні особистості, незалежні здатні розвивати свою ідею, побудувати на цьому вдалий бізнес.

1

Comments

.,.,.,.