Які фільми створили в Черкасах

Можна в деяких художніх фільмах побачити рідне місто у всій красі. В часи СРСР Черкаси були курортним містечком, куди полюбляли приїжджати туристи з усього Союзу. Черкаси Тренд поділяться підбіркою тих кінострічок, зйомки котрих проходили в нашому місті.

«Люблю. Чекаю. Лєна»

В 1983 році проходили зйомки мелодрами за мотивами повісті В. Деткова «Три слова». Режисер кінострічки – Сергій Ніконенко, відомий актор. Одна зі сцен знята в ресторані «Рив’єра», в картині зображені пляжі Черкас та Дніпро.

По сюжету фільму в минулому десантник, а в теперішньому часі робочий геологічної партії Сергій Крутов поспішає. Він мчить на станцію для зустрічі незнайомої дівчини. Йому необхідно взяти у неї записку, призначену для друга. Після того, як юнак доставляє послання, дізнається про приїзд коханої.

Цікаво, що автори кінострічки не поспішають представити глядачам Олену, навпаки, вони неначе приховують її. Історія кохання головного героя є непростою, за нею хочеться спостерігати.

1

«Сезон Чудес»

Дана кінострічка в радянські часи вважалася мюзиклом, адже її знімали у форматі кліпу. В 1985 році проходили зйомки, в яких брали участь такі зірки, як Алла Пугачова та Михайло Боярський, Борис Мойсеєв. Цікаво, що в «Сезоні Чудес» одну зі сцен знімали в черкаській школі №13.

По сюжету головний герой, художник Вадим Тавров, потребує зміни обстановки. Він шукає нові джерела натхнення, свого роду заспокоєння. Він знаходить вихід – лоно природи, відпочинок в будинку друга Вадима. Але не все так просто, сюжет закручується, не вщухають музика та танці, веселощі. Усамітнитися так і не виходить, адже будинок, де зупиняється художник, наповнений казковими істотами та чудесами.

Вадим Тавров приєднується до свята, змінює спеціалізацію і серед артистів цирку знаходить її. Яка кінострічка, чи історія може бути без кохання. Для головного героя особою для нової картини стає чарівна дівчина на ім’я Тая.

Наприкінці стрічки знімальна група висловлює подяку жителям Черкас, котрі брали участь в зйомках. Радянський художній музичний фільм режисера Георгія Юнгвальд-Хількевича за повістю Сергія Абрамова «Тому що тому» знімали в с. Сокирна Черкаського району Черкаської області.

1

«Дозвольте зліт»

В 1971 році на території черкаського аеродрому проходили зйомки кінострічки. Глядачі можуть побачити до дрібниць, яким був аеродром в ті часи. Даний фільм називають першим радянським фільмом, де використали «голлівудські спецефекти». В акторський склад увійшов знаменитий актор Анатолій Папанов.

За сюжетом старого льотчика Сахно збираються відправити на пенсію. Це його улюблена справа, він має досвід та уміння відповідного рівня. Під час останнього польоту трапляється ситуація, впоратися з якою під силу лише такому досвідченому льотчику, як Сахну. Головний герой врятовує пасажирів, йому все ж вдається посадити літак. Весь час кінострічка тримає глядача в напруженні, даючи можливість спокійно видихнути лише наприкінці фільму.

«Сміливого куля боїться»

Це кінокартина 1970 року, котру знімали в «Чайці», на території дитячого піонерського табору в Дахнівці. В епізодах «масовках» знімалися діти, котрі відпочивали в цьому таборі, в зйомках приймали участь містяни. Друга назва фільму «Мишко приймає бій». Варто відмітити, що назвою кінострічки став рядок з «Пісні сміливих», складеної ще в 1941 році.

Глядачі стають свідками героїчної історії хлопчика Міші Скворцова, котрий намагається врятувати табір. Недалеко від його території висаджується ворожий військовий десант, котрий бере в полон усіх дітей. Лише хлопчик Міша, котрий втік з табору, знаходить єдиний вцілілий танк, та стає другим членом екіпажу. Надія на порятунок є, вона в руках переляканого, але сміливого та відважного хлопчика.

1

«Капронові сіті»

Фільм знятий в 1962 році, в ньому знімалися містяни. Жителі Черкас згадують, як масовка бігала з поштовими сумками та розмахуючи газетами, кричали: «Газети! Газети!». Зйомки проходили під керівництвом Н. А. Крючкова, на дорозі навпроти головного спуску з міста до річки Дніпро.

Це дитячий фільм режисерів Генадія Полоки, Левана Шенгелія, котрий вийшов в широкий прокат в 1963 році.

За сюжетом кінострічки Сева та Борис, шкільні друзі, під час канікул вирішують допомагати розносити пошту. Вони дізнаються про те, що хтось поставив сіті та відловлює осетрів. Хлопці вирішують знайти того, хто займається браконьєрством. Батько головного героя Бориса, майор міліції, підозрює водія вантажівки Степана Жуйкова. Хлопці ж переконані, що це не він. Вони влаштовують слідкування, після чого виявляють особу зловмисника. Браконьєром виявляється їх знайомий. Вони не видають його особу, пробують самостійно примусити порушника припинити незаконний лов. Для цих цілей хлопці дарують йому човен, рвуть нові капронові сіті.

«Циган»

Епізоди даного фільму (1967 рік) знімалися в Черкасах. Це український радянський художній фільм від режисера Євгена Матвєєва. Цікаво, що дана стрічка є першим режисерським та сценарним досвідом чоловіка. За сюжетом, головною героїнею є жінка, котра стала мамою циганчаті у воєнні роки. Його рідна мати загинула, тому Клавдія Пухлякова (мати грудної дівчинки) всиновлює хлопчину. Вона виховує його, як рідного, любить всім серцем. Згодом з’являється циган Будулай, до якого хлопець прив’язується. Жінка починає боятися, що її таємницю викриють.

Варто відмітити, що кінострічка стала лідером прокату СРСР 1968 року, зібравши 37,9 мільйонів глядачів.

1

«На край світу»

Це радянська кінострічка, знята в 1976 році. Епізоди художнього фільму знімалися в Черкасах, режисером став Родіон Нахапетов (за мотивами п’єси Віктора Розова «В дорозі»).

За сюжетом, головний герой Володя закінчив школу та почав шукати роботу. Батьки стурбовані його баламученням, адже він змінив вже три місця роботи. Після сварки юнак їде від батьків до дяді Васі, виникають розмови про пошук себе.

Це драматична історія, котра закінчується тим, що головні герої бігають по полю, кричать про своє кохання.

Черкаси різні, кожний режисер по-своєму їх зображував. В фільмах, знятих в радянські часи, можна побачити красу нашого міста. Якщо ви ще не знайомі з даними роботами, варто виправити цю ситуацію.

1

Comments

.,.,.,.