Ян Грабов – ювелір із Черкас

 

Ян Грабов – підприємець з Черкас. Він разом з дружиною займаються ювелірною справою. Підприємець довго вже працює з центром зайнятості в Черкасах. Він підбирає собі кваліфікованих співробітників, пише cherkasy-trend.in.ua.

Ювелірну справу раніше називали золотарство. Воно завжди було поєднанням фізики, лірики і справжнього мистецтва. Адже бути ювеліром не проста справа. Майстер повинен одночасно поєднувати в собі якості художника, скульптора, вміти і знати креслення. Знання з фізики та хімії теж мають визначальну роль. Крім цього акуратність та справжній естетичний смак – обов’язкові.

Як почалось захоплення?

1

Яну в цьому пощастило. Свої професійні вміння він отримав від батька. Почав працювати одразу після закінчення школи. Він став майстром-ювеліром через 2 тижні після отримання диплому.

Певний час Ян витратив, щоб бути найманим працівником. Він займався ремеслом і повторював ті знання і ази, які встиг взнати ще в дитинстві.

Вже вміючи і знаючи всі тонкощі справи, маючи певний досвід, Грабов вирішує почати свою власну справу. Спочатку він почав працювати зі сріблом. Це були срібні прикраси. З ним легше працювати, оскільки закупівельний матеріал досить дешевий. Спочатку не було коштів, щоб найняти собі робітників. Всю роботу виконував самостійно.

Крім цього Ян ремонтував старі вироби. В 2016 році разом з дружиною хлопець зміг відкрити власну торговельну точку. Тут якраз і почались питання, що стосуються підбору персоналу.

Вперше до служби зайнятості Як звернувся, бо повинен був знайти продавців і ювеліра-модельєра. Робота доволі специфічна. Тому в центрі порадили взяти людей на стажування, щоб перевірити чи можуть вони працювати в таких умовах. Стажування дає змогу роботодавцю поспостерігати за людиною, а безробітному відчути чи подобається йому така робота.

Наразі з Яном Грабовим працюють 1 ювелір і 2 продавці. Чоловік дуже хоче, щоб його діти продовжили його справу. Проте каже перш за все буде враховувати їхні побажання та інтереси. 

Тому що в ювелірній справі неможливо працювати, не люблячи її. Тут дуже важливі такі якості, як терпіння, старанність, точність, грунтовність. Тому більшість працівників Ян навчає сам. І каже, що  головними й донині залишаються людські кості – порядність, ввічливість. Не менш важливим також є вміння говорити з клієнтом.

Comments

.,.,.,.