Серіал «Чорнобиль» очолив рейтинг найкращих стрічок усіх часів, витіснивши навіть «Гру престолів»

Вчора, International Movie Data Base оприлюднили рейтинг найкращих стрічок усіх часів. Відтак, першість здобув «Чорнобиль» – невигадана історія українців, висвітлена спільними зусиллями США та Англії. Стрічка заснована на реальних подіях та показує справжню картину речей від найперших хвилин аварії на сумнозвісній ЧАЕС. Картина розповідає те, що від нас ретельно приховували. Це історія реальних людей, героїв, які поклали своє життя, аби врятувати сотні тисяч інших, розповідає cherkasy-trend.

Чорнобиль

«Ця стрічка не просто примушує думати. Вона – позбавляє сну», «Добре розказане жахіття, яке важко дивитися, не затуляючи очі руками», «Похмурий Чорнобиль показує, що трапляється, коли брехня стає нормою, а авторитетом зловживають».

Саме такі відгуки кінокритиків отримала перша серія вражаючої стрічки «Чорнобиль». З виходом кожної наступної частини кількість глядачів стрімко росла: першу серію подивилися 0, 760 млн людей, другу переглянули 1, 005 млн, третю – 1, 065 млн глядачів. За даними ресурсу Rotten Tomatoes у відсотковому співвідношенні серіал має 96/100 позитивних рецензій.

Чорнобиль

Станом на сьогодні, стрічка отримала оцінку 9,7 – за серіал віддали 64 тис. голосів. За ним трійку закривають «Планета Земля ІІ» (9,5 – 71 тис. голосів) та «Брати по зброї» (9,5 – 317 тис. голосів).
Четверте місце здобула картина «Планета Земля» (9,4 – 147 тис. голосів). Цікаво, що п’ятірку рейтингу закриває стрічка «Пуститися берега» (9,4 – 1,2 мн. голосів), режисером якої є Йохан Ренк, який зняв і «Чорнобиль».

Шосту сходинку рейтингу отримує гучний серіал «Гра престолів» (9,4 – 1,5 млн. голосів). Далі йдуть: «Наша планета» (9,4 – 10 тис. голосів), «Дроти»  (9,3 – 244  тис. голосів) та «Космос: Подорож у просторі та часі» (9,3 – 95 тис. голосів). Закриває рейтинг стрічка «Блакитна пантера», що отримала оцінку 9, 3 на основі 19 тис. голосів.

Чорнобиль

Додамо, успіх серіалу напряму пов’язують з командою, яка його створила. Режисером картини є Йохан Ренк, котрий знімав «Ходячих мерців», «Вікінгів», «Пуститися берега». Сценаристом виступив Крейг Мезін,  першочергово відомий як майстер комедійних стрічок «Супергеройське кіно» та «Дуже страшне кіно». Натомість у «Чорнобилі» сценаристові вдалося відчути та показати глибину трагедії українців. Над сценарієм працювали близько 5 років. За цей час Мезін опрацьовував документи та збирав історії очевидців. 

Чорнобиль

Крім того, що  серіал дуже якісно зроблений, він має зірковий статус, адже головні ролі виконують визнані світом актори: Джаред Гаріс, зірка стрічок «Корона» та «Шпигуни-союзники»), Стелан Скарсгард («Дівчина з татуюванням дракона», «Меланхолія») та Емілі Вотсон, відома за фільмами «Крадійка книжок» та «Еверест».

Нагадаємо, прем’єра міні-серіалу відбулася 6 травня 2019 року. Більша частина зйомок проходила у Литві, де знаходиться зупинена Ігналійська АЕС. Саме її називають сестрою ЧАЕС. Останні ж епізоди серіалу знімали у Києві. Фінальну серію обіцяють показати 3 червня. Як зазначає телеканал HBO, серіал побачать у Америці, Європі та Азії.

Чорнобиль

Comments