Черкаський дует Діани і Василя Матющенків: історія зірок

Коли по телевізору транслюється виступ Діани і Василя Матющенків, кожний черкащанин відчуває велику гордість. Неповторна, глибоко народна краса звучання голосів цих співаків є невичерпним джерелом наснаги для тих, хто обожнює українську пісню. Дует Матющенків дуже популярний в Україні, золотий фонд національного радіо налічує 35 пісень у їх виконанні. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Роки юності Василя Матющенка

Василь Панасович Матющенко народився у селі Великий Кут, що на Тальнівщині. Мати Василя співала у церковному хорі і саме вона виховала в сині любов до музики. Мама навчила співати старовинні українські пісні, які маленький Василь з великим задоволенням виконував на шкільних концертах і вдома, коли родичі приходили в гості. Також Василь за допомогою свисту навчився віртуозно озвучувати різноманітні мелодії.

Закінчивши школу, Василь Матющенко був призваний на строкову військову службу, закінчивши яку, вступив до Канівського культурно-освітнього училища. Потім було навчання у Черкаському державному педінституті на філологічному факультеті, який він закінчив у 1996 році. Професійна кар’єра співака почалася у 1970 році. Василь Панасович Матющенко став солістом-вокалістом у Черкаському державному заслуженому українському хорі.

Мрія дитинства Діани Матющенко

Діана Григорівна Матющенко (у дівоцтві – Бондар), народилася в селі Заруддя, що на Полтавщині, у сім’ї медиків. З самого дитинства маленька Діана найбільше любила співати і танцювати, але батьки дуже хотіли, щоб вона вивчилася на лікаря, тому майбутня співачка по закінченню школи вступила до Кременчуцького медичного училища, яке закінчила у 1966 році. Протягом трьох років працювала хірургічною медсестрою у місцевій лікарні.

Мрія співати не покидала Діану. У 1968 році вона вступила до Навчальної студії, яка займалася підготовкою акторських кадрів при Державному Академічному заслуженому хорі імені Григорія Верьовки. Співати професійно почала, працюючи у Черкаському державному заслуженому українському хорі, де й познайомилася з майбутнім чоловіком.

Як і коли утворився дует Діани і Василя Матющенків

Після знайомства Діана і Василь невдовзі одружилися, разом продовжили працювати в Черкаському народному хорі. Пісня з’єднала два серця воєдино. Керівником хору в той час був геніальний Анатолій Пашкевич. У 70-ті роки минулого століття велику популярність мали пісні «Степом, степом», «Мамина вишня». Аранжування і нове звучання цих пісень було неймовірним, у колективі працювати дуже подобалося, але подружжю хотілося піти своєю дорогою, створивши дует.

І це їм вдалося. За власною ініціативою вони почали їздити по сусіднім селам Черкаської області з концертами. Спочатку Діана і Василь Матющенки виступали у сільських клубах, колгоспах, на фермах, а потім їх запросили працювати у Городище. Дует брав участь у багатьох конкурсах, а саме: «Сонячні кларнети», «Золоті ключі». В останньому вони зайняли перше місце.

У якості дуету подружжя Матющенків запросили працювати у Житомир, там вони стали солістами прекрасного ансамблю пісні і танцю «Льонок». Керівник цього ансамблю Іван Сльота довгий час був наставником і вчителем для Діани і Василя, допоміг набути нових навичок і досвіду у сфері професійної діяльності дуету.

З 1982 року дует Матющенків починає працювати у Черкаському народному ансамблі української пісні під назвою «Росава» Черкаської обласної філармонії. Виступали Діана і Василь у якості солістів-вокалістів вищої категорії. З великою теплотою і ніжністю артисти згадують колектив, в якому пропрацювали не один рік.

Музичні твори у виконанні черкаського дуету

Черкаський дует Діани і Василя Матющенків провів більше трьох тисяч концертів, які мали назву «Любов і пісня – долі два крила». Музична програма налічувала 200 пісень. Здебільшого це українські народні пісні. Є також музичні творіння на слова Т. Г. Шевченка, В. Симоненка. Кожного року Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського проводить концерти до вшанування пам’яті поета Дмитра Луценка. Участь у них бере дует Матющенків, виконуючи пісні на його слова: «Гуси летіли», «Любисток», «Мати ходить на курган».

Слухачам дуже подобається пісня на слова черкаського автора Юрія Радченка «А я не вірю, що мами вже нема». Слова печальні, але пісню часто просять заспівати на концерті. З цією піснею дует став лауреатом фестивалю родинної творчості «Мелодія двох сердець», який щороку проводять Віталій і Світлана Білоножки.

З гастролями дует Матющенків об’їхав майже всі країни Європи, співпрацюючи з такими видатними співаками, як: Дмитро Гнатюк, Раїса Кириченко, Белла Руденко, Софія Ротару, Анатолій Солов’яненко. Разом з ними було записано декілька компакт-дисків.

З великою ностальгією згадують Діана і Василь Матющенки концерти у Черкаському обласному драмтеатрі ім. Т. Г. Шевченка. Зал був завжди повний, глядачі з задоволенням нагороджували співаків квітами і сердечними побажаннями. Також Матющенки дуже вдячні черкаським майстриням Олександрі Теліженко і Галині Грабовській за неймовірні сценічні костюми, створені у народному стилі.

Життя дуету поза сценою

У Черкасах подружжя Матющенків прожило понад 25 років, але згодом оселилося у Городищі, де придбало великий будинок. Співоча душа завжди рветься до простору, а у квартирі їм було тісно завжди. Переїхали у нове помешкання п’ять років тому. Їхня домівка збудована з урахуванням українських традицій.

У садочку співаки посадили виноград, фруктові дерева, квіти. Весняний настрій дарують тюльпани, нарциси, влітку своєю красою радують флокси, лілії, а в осени – чорнобривці, айстри, троянди. Такий собі рай на землі. Дуже люблять господарі запрошувати гостей. Всім подобаються рум’яні пиріжки, які дуже часто випікає прекрасна господиня Діана Григорівна.

Сім’я Матющенків веде спокійне, гармонійне життя. Домашні улюбленці собака Бірма і кіт Масик завжди поруч. Василь Панасович дуже полюбляє читати газети і журнали, слухати радіо. Діані Григорівні більш до вподоби телепередачі і кіно. Подружжя розуміє одне одного через мистецтво, отримуючи велике задоволення від культурного життя. З великою радістю вони приймають запрошення взяти участь у святкових концертах, де кожен їх виступ супроводжується бурхливими оплесками публіки. А коли на українській естраді з’являються нові талановиті виконавці – відчувають велику гордість за нашу країну, адже культура є однією з важливих частин життя суспільства.

Впродовж співочої кар’єри сімейний дует Матющенків отримав велику кількість грамот і державних нагород, серед яких орден «За заслуги» і орден княгині Ольги. Також Діана Григорівна і Василь Панасович Матющенки – заслужені працівники культури України, одержали звання почесних громадян Черкас і Городища, відзнаку «За заслуги перед Черкащиною». Але найвища нагорода за їх словами – це любов і шанування слухачів.

Дует Діани і Василя Матющенків назавжди увійшов до сторінок української культури. Пісні у їх виконанні – живі, насичені яскравими барвами життя українського народу. Це прекрасні музичні твори, які зачаровують своєю незрівнянною красою звучання, відроджуючи у кожній душі українські традиції і духовні цінності. 

Comments

.,.,.,.