Як черкаські програмісти створили стартап вартістю $1 млрд

У 21 сторіччі однією з найбільш популярних ідей того, як можна отримати фінансову незалежність, стали стартапи. В Україні безліч амбітної молоді, що готова запропонувати світові власні розробки і побудували на цьому власний бізнес. Не виключенням стало й місто Черкаси.  

Сьогодні ми поговоримо про те, як завдяки черкаським програмістам було побудовано один із найбільш масштабних стартап-проєктів. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Знайомство з компанією ТransferWise

Якщо говорити коротко, то ТransferWise – це фінансово-технічна компанія, що являє собою міжнародну систему грошових переводів. Компанія була заснована в далекому 2011 році естонцями Тааветом Хінрікусом та Крісто Кяерманном. “Однак до чого тут Черкаси?”, – можете запитати ви. Річ у тім, що естонцям належить виключно ідея обмінника ТransferWise. Проте реалізувати вони її не могли, адже в естонців просто не вистачало знань та навичок у програмуванні. Тоді – ще навіть до заснування компанії – старпатепи знайомляться на звичайній біржі фрілансу з черкаським програмістам Богданом Данилюком. Саме він фактично “з нуля” зумів створити цей проєкт, одначе більш детально ми поговоримо про це в наступному пункті.

Компанія ТransferWise допомагає людям переказувати гроші з однієї країни в іншу без зайвих комісій чи податків. Так, компанія переказувала кошти у приблизно 6 разів дешевше, ніж будь-який європейський банк. Такою опцією охоче користуються люди по всьому світу: в середньому ТransferWise переводить по 4 млрд доларів на місяць, що дає змогу її клієнтам економити по 3 млн доларів на банківських комісіях. Приголомшливий результат!

Не дивно, що головним гаслом компанії є “Гроші мають працювати без кордонів!”. Компанія ТransferWise оцінюється у 5 млрд доларів і з кожним роком ця сума лише зростає. 

Останнє, що хотілося б сказати – у 2021 році компанія була перейменована. Тоді в назві прибрали “Тransfer” і тепер компанія називається просто “Wise” (у перекладі на українську – “мудрий”).

Хто такий Богдан Данилюк і як Черкаси стали центром ТransferWise

Як ви могли зрозуміти, Богдан Данилюк – це звичайний черкаський програміст, що відповідає за реалізацію стартапу ТransferWise. Саме у сфері його відповідальності робота над стратегічним розвитком сервісу, аби йти в ногу з часом, а клієнтська база залишалася задоволеною. Він виконує величезні об’єми роботи і кожного разу його рішення ставали лише на користь компанії. Саме Богдан Данилюк із самого зародження стартапу залишається першим та головним програмістом компанії: саме він створив найпершу версію сайту обмінника, що змогла залучити перший мільйон доларів фінансової допомоги. 

Компанія ТransferWise має у власному розпорядженні доволі велику кількість офісів по всьому світу. Найбільшими залишаються офіси у Таллінні – приблизно на 200 співробітників, у Лондоні – на 100+ людей та, звичайно, в Черкасах. Власне, саме в нашому місті й виник найперший офіс компанії ТransferWise, яким завідує наш земляк Богдан Данилюк. 

Він активно розвивав черкаський офіс і з кожним роком молодих українських IT-талантів ставала в ньому все більше й більше. Не зупинила цей процес навіть війна та економічна криза, що навалилися на Україну ще у 2014 році. Офіс у Черкасах пережив усі стадії розвитку компанії і брав у них безпосередню участь.

Сам же Данилюк перебуває у дружніх відносинах із естонськими колегами: вони часто приїжджають до Черкас, аби поговорити з черкащанами на тему розвитку стартапів та IT-індустрії. Заради роботи у ТransferWise Богдан навіть відмовився від власного проєкту, проте ніскільки про таке рішення не шкодує. Враховуючи ті факти, що компанія ТransferWise оцінюється у кругленьку суму, а наш черкащанин є власником чималої кількості акцій стартапу, справи в нього йдуть як ніколи добре. 

Як ТransferWise займається залученням інвестицій

Ви вже знаєте, що Данилюк повністю зробив програмне забезпечення для ТransferWise, що допомогло стартапу залучити перші гроші у власний проєкт. Сталося це ще у 2011 році, коли проєкт ТransferWise взяв участь у конкурсі, що проводив відмомий європейський фонд SeedCamp. Якщо хтось не знає, то це така організація, що вкладає власні гроші в амбіційні проєкти, що направлені на вирішення певних проблем на глобальному рівні за допомогою технологій. Саме такою і є компанія ТransferWise. 

Нашому стартапу вдалося з легкістю посісти перше місце в конкурсі та отримати за це цілий мільйон доларів. Безумовно, такі великі гроші не лише допомогли в розвитку організації, а ще й суттєво вплинули на моральний дух команди. Тепер усі, хто був причетний до розвитку ТransferWise зрозуміли, що працюють не дарма. Однак це був лише початок. 

Наступним важливим кроком у залученні інвестицій стала перемога в конкурсі стартапів, що проводив відомий каліфорнійський фонд Andreessen Horowitz. Тоді компанія ТransferWise отримала цілих 58 млн доларів на розвиток стартапу. На тому ж конкурсі стартап був оцінений в 1 млрд доларів, що, очевидно, дуже порадувало його засновників. Також до о складу ради директорів компанії увійшов легендарний Бен Горовіц. Таким успіхом не зможе похизуватися жодна з європейських компаній. 

У 2016 компанія отримала ще 26 млн фінансової підтримки, а загалом ТransferWise зуміла залучити близько 120 млн доларів і на цьому зупинятися не планує.

Чим компанія займається в останній час в Україні та світі

Насамперед тут варто поговорити про черкаський офіс, який взяв на себе повну ініціативу щодо розвитку проєкту на теренах нашої з вами держави. Це реалізується завдяки постійному оновленню кадрового потенціалу ТransferWise у Черкасах. Наша прогресивна молодь, а особливо випускники та студенти ЧДТУ/ЧНУ, регулярно поповнюють лаву програмістів компанії, аби оптимізувати найважливіші програмні процеси. Цим “трафіком” безпосередньо керує все той же Богдан Данилюк.

Так, на основі черкаського офісу проводяться заняття та тренінги для молодих айтішників нашого міста. Найбільш перспективні з них отримують омріяне місце в компанії. 

Якщо ж говорити про міжнародну арену, то ТransferWise постійно розширюється та збільшує свій вплив та клієнтську базу. Також оновлюється програмне забезпечення сервіси, аби він був максимально зрозумілий у користуванні простими людьми. Завдяки таким нововведенням компанії вдалося вийти на ринки аж 48 країн світу. Серед них можна виокремити Великобританію, Німеччину, Францію, Іспанію, Італію, Польщу, Угорщину, Португалію, Китай та, звичайно ж, Україну. 

Такою була історія та сьогодення одного з найбільш успішних черкаських стартапів, що зумів захопити не лише терени України, а й майже цілого світу. 

Як можна побачити, навіть найпростіша ідея може перерости у відомий та успішний стартап. При цьому зовсім не обов’язково мати багато грошей – достатньо вашої наполегливості та набутих досвідом знань. Черкаси відкриті для створення все більших стартап-проєктів у сфері IT-технологій. Впевнені, долучитися до створення власного стартапу може кожен!

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас!

Comments

.,.,.,.