Черкащанка Юлія Картапова перетворила 200 грн у стартап на 200 доларів, а згодом на бізнес, який приносить їй стабільний прибуток. Як вона цього досягла? Згодом дізнаєтесь.
Юлія працювала на підприємстві найманим працівником, мала чималий досвід, високу кваліфікацію. Але мріяла про власну справу. А мрії повинні здійснюватися, як ми всі знаємо. Тому, не вагаючись, вступила на курси по програмі «Skills Lab: власний бізнес».
За її спогадами, саме на початку навчання, на перших лекціях, Юлія зрозуміла, що кожна людина має шанс успішно реалізувати свої стартапи. Більше на cherkasy-trend.in.ua.
Важливість вирощування мікрозелені
Програма «Skills Lab: власний бізнес» – це дуже потужний двигун у ході розвитку власного мислення з приводу успішного ведення бізнесу. Тому стартаперка Юлія Картапова наважилася змінити своє життя, пройшовши курс по програмі створення вертикальної ферми для вирощування мікрозелені.
На програму прийшла з чоловіком і сином. За підсумками світового агенства Global Market Insights впродовж наступних п’яти років капіталізація вертикальних ферм становитиме 15 млрд доларів. Вертикальні ферми мають значні плюси у порівнянні з традиційним землеробством.
Взагалі не використовуються хімічні добрива і гербіциди, відсутні відходи, таким чином екологія не страждає. Економія води складає близько 70%, врожайність культур має досить високі показники за короткий проміжок часу. В Черкасах і не тільки люди ведуть активний і здоровий образ життя.А мікрозелень містить у собі на 50% більше вітамінів і мікроелементів, ніж звичайна зелень.
Створення стартапу по вирощуванню мікрозелені
Вертикальна ферма по вирощуванню мікрозелені в Черкасах пройшла декілька ступенів розвитку. Стартапери Юлія з сім’єю розробили проєкт, змонтували обладнання, закупили лампи, насіння і зайнялися тестуванням. Почалося успішне пророщування мікрозелені, яке зайняло приблизно десять днів.
Авторський стартап черкащанки Юлії – це інновація у сфері будівництва вертикальних споруд. Мікрозелень не потрібно пересаджувати чи підв’язувати, ферма з цим справляється сама. Вирощувати мікрозелень можна упродовж всього року. Ферма не займає багато місця, споруджується на невеликій площі, а те, що рослини дуже швидко розвиваються, робить власну справу стабільно прибутковою. Стартап з вирощування і реалізації мікрозелені надасть черкащанам можливість вживати високоякісну вітамінізовану їжу, вести здоровий образ життя, включаючи у свій повсякденний раціон продукти з максимальним вмістом вітамінів. Правильне харчування дуже важливе для травлення і імунітету людини.
Втілення стартапу у життя
Участь у програмі дала можливість перетворити стартап у власний бізнес, вийти на ринок, отримати перші прибутки. Це дуже добре, коли стартап може отримати нові можливості для розвитку. Бізнес з вирощування мікрозелені отримав максимальний краш-тест на спроможність розвитку ідеї. Ідея втілилася у життя, Юлія з сім’єю у котрий раз впевнилася у своїх цілях приносити користь суспільству, а також отримати прибутки за досить короткі терміни. Спікери, які допомогли розвинутися стартапу: Іван Подолян, Ірина Семенова, Валентин Марковський і Олена Кудрявцева – директорка Черкаського ресурсного центру молоді.
Вирощування мікрозелені має великий потенціал розвитку. Стартаперка Юлія Картапова запевняє, що без стабільних продажів не може бути прибутку, тому постійно веде пошук нових споживачів, маючи достатню кількість постійних клієнтів, також додає в існуючий асортимент нові види мікрозелені. Також вона вважає, що кожний стартап має право на існування, не треба боятися – треба діяти.