Як заснувати стартап у рідному місті: приклад Черкас

Черкаси є перспективним містом, таким, що стрімко розвивається і у своєму прогресі, можливо, ніколи не зупиниться. Кожного дня кількість можливостей для створення власного стартап-проєкту в Черкасах тільки збільшується. Таку хвилю безперебійного зростання можете підхопити й ви!   

Якщо ви відкрили цю статтю, значить принаймні один раз задумувалися над тим, аби заснувати власну справу в рідному місті. Сьогодні ми спробуємо пояснити, що створення та розвиток стартапу в Черкасах – це не така вже й складна задача. Мало того – сьогодні ми допоможемо вам надихнутися ідеєю заснування власного проєкту, а також розповімо про перспективи розвитку інноваційних стартапів у нашому місті. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Черкаси, як міцний фундамент для стартапу

Відповідаючи на головне питання цієї статті, варто зауважити, що Черкаси самі по собі є причиною для заснування стартап-проєкту. Насамперед це пов’язано з тим, що Черкаси – це те місто, куди з кожним днем приїжджає все більше й більше людей. Усі вони мають власні потреби, які необхідно задовольняти. Тут і з’являється потреба у вашому стартап-проєкті. Якщо ви зрозумієте, чого саме потребують сучасні черкащани, ваш бізнес обов’язково стане суперуспішним. 

Зі збільшенням кількості містян, збільшується й кількість грошей, які вони готові витрачати. Наразі Черкаси уявляються місцем, яке просто наповнене грошима: як державними, так і приватними. Черкаська міська рада робить усе, аби залучати нові інвестиції та кошти державного бюджету України. Ці гроші витрачаються зокрема й на розвиток невеликих бізнес-проєктів, які можуть зробити наше місто краще. Під час пошуку інвесторів для вашої справи запропонуйте місцевій владі профінансувати ваш проєкт і, можливо, ви отримаєте позитивну відповідь. 

Невелика конкуренція на ринку черкаських стартапів

Напевно, однією з головних переваг міста Черкаси є те, що тут майже зовсім немає конкуренції. Стартап-проєкти хоч і постійно виникають, однак так званих “вільних поличок” залишається ще чимало. Спробуємо навести декілька прикладів галузей, у яких розвинути власний бізнес буде найпростіше (звичайно ж, враховуючи специфіку черкаського ринку).

Найбільш перспективною галуззю для заснування власного стартапу є сфера IT. Незважаючи на загальну популярність галузі, успішних проєктів у цій сфері в Черкасах майже не існує. Насамперед це стосується освітнього процесу в області інформаційних технологій та програмного забезпечення. У нашому місті не нараховується й двох більш-менш успішних стартапів, основною діяльністю яких була побудова IT-школи. Максимум, що можна знайти на теренах Черкащини – поодиноких “репетиторів”, які займаються в режимі тет-а-тет, а також іноді місцеві компанії проводять курси, в яких пропонують своїм учням покращити власні знання у сфері програмування. Однак це не відбувається систематично, що є прямим недоліком даної галузі в нашому місті. 

Зокрема, невелика конкуренція в Черкасах простежується на ринку обслуговування особистого транспорту. І йдеться тут не про автівки чи мотоцикли – “стошок” та автомийок по місту вистачає. Ми пропонуємо заснувати стартап-проєкт у галузі обслуговування велосипедів, електричних самокатів, гіроскутерів та іншого одноосібного та екологічно-безпечного транспорту. І на це є, напевно, дві головні причини. 

Перша пов’язана з тим, що кількість подібного транспорту як по світу, так і в Черкасах із кожним роком збільшується. Перед усіма, хто має такий засіб пересування, рано чи пізно постане потреба в ремонті, діагностиці та інших аспектах, які супроводжують транспорт у міру його використання. На жаль, у Черкасах ремонт індивідуальних транспортних засобів здійснюють насамперед магазини, що ці засоби продають. Ціни на послуги в таких місцях космічні – ви зможете запропонувати власну, більш дешеву, альтернативу. 

А друга причина заснувати подібний стартап криється в тому, що Черкаська міська рада активно займається збільшенням кількості велосипедних доріжок та іншої необхідної інфраструктури. Це робиться задля того, щоб мешканці міста надавали перевагу екологічному транспорту, а автомобілізація відійшла на другий план. Це сприятиме зростанню кількості користувачів індивідуального транспорту й, відповідно, ваших майбутніх клієнтів.  

З чого почати стартап у Черкасах?

Тепер настав час поговорити про фактичні кроки, які необхідно зробити на шляху до втілення власної мрії (стартапу) у життя. 

Очевидно, почати варто із формування задуму. Дайте відповідь на питання: “Чим ваш стартап допоможе Черкасам?” або “Що ваш стартап привнесе нового в Черкаси?”. Підказка: ліпше створювати стартап у тій галузі, в якій ви розбираєтеся найкраще. Тоді вам не потрібно буде з нуля вивчати ринок у відповідній галузі з усіма його перевагами та недоліками. Вам про них буде відомо завчасно! Так, гравці в покер часто по завершенню кар’єри (або під час неї) засновують у сфері грального бізнесу власний проєкт і він стає приголомшливо успішним. Подібних прикладів може бути безліч. 

Далі необхідно розробити детальний план із розвитку вашого стартап-проєкту. Намагайтеся охопити якомога більше аспектів, які можуть зустрітися вам на шляху становлення стартапу. Коли план буде готовий, можна переходити до пошуку інвесторів. Тут план також грає важливу роль, адже ніхто не захоче вкладати власні гроші виключно в “ідею”. Ваша продуманість допоможе залучити перші кошти на реалізацію стартапу. 

Коли попередні кроки виконані залишається вкластися в рекламу вашого проєкту. Саме залучення спеціалістів у сфері піару допоможе підігріти інтерес потенційних клієнтів і ваш стартап із більшою ймовірністю стане успішним. 

Чого треба уникати при розвитку стартапу?

Ми вже встигли поговорити про переваги ідеї заснування власного проєкту в Черкасах. У цьому ж блоці ми розглянемо найчастіші помилки, які допускають молоді стартапери, тим самим гальмуючи розвиток своїх проєктів. Якщо ви врахуєте ці нюанси, ви, безумовно, зможете створити власний стартап у Черкасах та розвинути його до небачених масштабів. 

Треба враховувати, що наше місто – при загально невисокій конкуренції на ринку стартапів – має деякі сфери, куди починаючим стартаперам краще не суватися. Наприклад, це стосується стартапів у сфері харчування. У Черкасах чи не на кожному кроці можна зустріти якусь кафешку, піцерію чи їдальню. Конкурувати у цій галузі буде доволі складно. Аби випадково не потрапити в середовище з надвисокою конкуренцією, необхідно ретельно проаналізувати той ринок, на який ви збираєтесь виходити. Для цього можна найняти спеціаліста.    

Зокрема, на надзвичайно високому рівні конкуренції у Черкасах знаходиться ринок із надання послуг із догляду за домашніми улюбленцями. Щодо чотирилапих, то в нашому місті працює безліч зоомагазинів, ветеринарних клінік, собачих цирулень і не тільки. Пробитися тут буде доволі складно, тож у цій сфері стартап краще також не засновувати.  

Останнім етапом буде залучення інвестицій та реклама вашого стартапу (про неї також не варто забувати). Слідуючи викладеним крокам, ви зможете створити успішний стартап – бути для цього програмістом зовсім не обов’язково) 

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас!

Comments

.,.,.,.