Історія та діяльність черкаської IT-школи: як запустити власний стартап

Черкаси – місто, де кожного року виникають усе нові IT-стартапи, що стають успішними на світовій арені. Деякі з них не проти поділитися своїми досвідом та знаннями з іншими черкащанами – і навіть із дітьми! Сьогодні ми розповімо вам історію місцевого IT-стартапу GeekHub, що регулярно проводить курси, навчаючи дітей, студентів та більш літніх людей фундаментальним знанням у сфері програмного забезпечення. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

GeekHub: загальна інформація

GeekHub — це абсолютно безкоштовна школа, яка дає змогу амбіційній молоді міста (і не тільки) знайти себе та реалізувати власний потенціал у сфері IT. Кожного року команда GeekHub відкриває новий сезон курсів із навчання. Заняття проходять переважно очно, однак із 2020 року у зв’язку з коронавірусом у студентів клубу з’явилася можливість займатися дистанційно. 

За словами самих членів команди GeekHub, ці курси насамперед допоможуть підростаючому поколінню, однак дещо цікаве знайдеться й для тих, хто вирішив побудувати кар’єру у сфері IT вже в дорослому віці.

Якщо говорити про членів команди, то їхня кількість сягає 80 осіб. Усі вони працюють на громадських засадах, тобто є волонтерами. Конкурсний відбір на ці курси вважається доволі складним, проте, якщо докласти достатньо зусиль, можна безкоштовно навчатися у справжніх професіоналів IT-сфери. Але буває й так, що потенційний учень у GeekHub має зависокий рівень знань – тоді команда GeekHub пропонує альтернативні заходи в Черкасах. Наприклад, GeekTalks. 

Також навчання в GeekHub сприяє розвитку кар’єри своїх студентів напряму, оскільки переважну більшість із них компанія влаштувала на відповідну роботу у сфері програмування. Усі студенти отримують сертифікати, що також допоможуть їм у подальшому працевлаштуванні. 

За всю історію GeekHub відбулося чимало сезонів курсів і кожного року їхній масштаб тільки збільшується!

Як виникла ідея створення IT-школи в Черкасах?

GeekHub було засновано двома братами – Юрієм та Ніком Куратами – у далекому 2011 році. За словами Ніка, ідея створення стартапу, який би пропонував безкоштовні уроки/курс для всіх черкащан, зародилася в нього ще за часів його студентського життя. На той момент інший співзасновник GeekHub Юрій уже працював у IT-компанії та мав практичний досвід у написанні кодів та програмного забезпечення загалом. Брати вирішили поділитися нюансами роботи у сфері IT, а також розповісти студентам про найновіші технології того періоду. Усього цього університети запропонувати просто не могли, адже більшість із викладачів не мали жодного практичного досвіду у роботі із програмним забезпеченням. А брати Курати, навпаки, мали. 

Такі уроки стали дуже популярними серед студентів за короткий термін. У тому ж році братами було прийнято рішення про створення повноцінної компанії GeekHub, яка б займалася проведенням курсів, які мали б допомагати молоді ставати на ноги у сфері IT. 

Сподіваємося, на прикладі черкаських програмістів ви запевнилися, що у створенні власного стартапу немає нічого складного. Достатньо лише вірити у свої сили!

Підсумовуючи, основною діяльністю GeekHub у Черкасах є проведення курсів для активної молоді, що бажає здобути практичні навички у сфері інформаційних технологій. Тепер ви знаєте як була заснована перша і чи не єдина школа програмування в Черкасах. Попри діяльність GeekHub ця сфера – IT-шкіл на Черкащині – все ще залишається перспективною для заснування власного стартап-проєкту. 

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї своїм знайомим! 

Comments

.,.,.,.