Яку професію краще обрати, аби започаткувати власний стартап?

У цій статті ми не будемо говорити загальними та універсальними тезами із приводу професій, які можуть допомогти заснувати власний стартап-проєкт. Ми проаналізуємо саме черкаський ринок і, відштовхуючись від отриманої інформації, зробимо висновки щодо найбільш перспективних професій для створення стартапу на Черкащині. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Яка ж професія є найбільш корисною для стартапу?

Враховуючи тенденції, які склалися протягом останніх десяти, а то й більше, років та індивідуальність черкаського ринку стартапів, можна сказати, що найбільш перспективною професією для заснування власного стартап-проєкту є фронтенд розробник, а простою мовою – програміст. Звичайно ж, існує безліч підкатегорій робітників у сфері IT, однак якщо говорити загалом, то відповідь “програміст” на головне питання цієї статті є найбільш вдалою та коректною. Спробуємо пояснити чому. 

По-перше, галузь програмного забезпечення безперервно розвивається як на світовому рівні, так і в рамках Черкащини. Відкривається все більше й більше компаній, які спеціалізуються на створенні та розвитку IT-продуктів. Цей процес не оминув і наш край. Черкащани – від приватних підприємців до цілих організацій – потребують допомоги саме кваліфікованих спеціалістів у галузі програмування. І ви, безумовно, можете запропонувати черкаським клієнтам свій власний проєкт. Залишається лише знайти “поличку” у сфері IT, яку займе саме ваш проєкт. 

По-друге, у Черкаській області загалом та в місті Черкаси зокрема практично повністю відсутні компанії, які пропонують курси із програмування. Через відсутність IT-шкіл на Черкащині існує така проблема, що місцеві, які бажають чи то отримати, чи то вдосконалити свої навички програмування, змушені шукати відповідні курси через весь інтернет. 

На Черкащині немає місця, куди б могли записатися як діти, так і дорослі з пенсіонерами, аби підвищити власні навички програмування або принаймні банально зрозуміти що таке IT-індустрія. Звичайно, тут ви можете згадати курси з цифрової грамотності в “Дії”, проте цього, очевидно, не достатньо. 

На нашу думку, заснування стартап-проєкту, який би навчав черкащан програмуванню (на початковому етапі, можливо, навіть безкоштовно) є вкрай гарною ідеєю, яка може вистрілити. І, як ви вже зрозуміли, для її реалізації необхідно опанувати професію програміста. 

Однак що робити, якщо вам “не пощастило” з фахом? Розберемо в наступному блоці. 

Як бути, якщо ви не програміст?

Забудьте все, що було сказано вище. По суті, для того, аби заснувати успішний стартап, необхідно просто розбиратися в тій тематиці, де ви плануєте розвиватися. Найголовніше – бути відданим власній справі та знати декілька кроків із розвитку стартап-проєкту. Про них поговоримо нижче. 

Насамперед треба ретельно проаналізувати черкаський ринок та знайти ту нішу, яка матиме найменшу конкуренцію в порівнянні з іншими сферами. Однак у процесі розвитку власного стартапу не натрапити на конкурентів ви, на жаль, просто не зможете. Саме тому наступним кроком має стати вивчення продукту/послуг, які надають ваші конкуренти. Тут важливо зрозуміти найбільш вдалі та провальні рішення конкурентних стартап-проєктів та використати цю інформацію на власну користь. 

Останнім етапом буде залучення інвестицій та реклама вашого стартапу (про неї також не варто забувати). Рухаючись за викладеними кроками, ви зможете створити успішний стартап – бути для цього програмістом зовсім не обов’язково;) 

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас!

Comments

.,.,.,.