Від гумориста до відомого політика: що відомо про Олександра Скічка?

Про нього в 2021 році говорили дуже багато – усі заголовки статей на політичну тематику майоріли його прізвищем. Отже, хто він – гуморист, який став політиком? Чи пародист, якого потягнуло до соціально важливих проблем свого краю? Чи чергова спроба пропіаритись? Щодо останнього не впевнена, тому що добре вивчила біографію цієї людини, тому вважаю, що така кінцівка була б нелогічною. Проте – все можливо.

Тому далі розповім деякі факти з життя відомого гумориста та пародиста, а віднедавна і політика – Олександра Скічка. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Освіта та кар’єра

Олександр Скічко родом із Черкас, він навчався в Першій міській гімназії. Ще в дитячі роки Олександр займався в музичній школі, клас сопілка, згодом захопився грою на саксофоні. В школі з 12 років займався грою в шкільному театрі, також взяв участь в міському конкурсі читців, де зайняв 1 місце. А в 15 років став переможцем 8-го Міжнародного фестивалю «Зірки польської осені», присвяченого молодіжній та дитячій творчості.

В школі Олександр Скічко вивчав англійську, два рази їздив практикувати її у Велику Британію, на літні мовні курси. Після школи поступив у столицю в Київський економічний університет на факультет міжнародної економіки. Закінчив навчання в 2013 році.

Перші кроки до успіху

Перші кроки Олександра у телевізійній кар’єрі були в 2006 році на каналі «O-TV», там він працював в ролі ведучого молодіжної програми. Через 3 роки прийшла перша популярність – Олександр Скічко здобув перемогу у шоу «Караоке на майдані» з Ігорем Кондратюком. Тоді він ще не знав, що стане через деякий час популярним не лише в колі друзів, але й на цілу країну. До речі, на шоу Олександр виконував пісню українського співака Kishe «Титры».

Дещо пізніше Олександр Скічко засвітився на іншому телешоу – «Україна має талант», де став фіналістом проєкту. До речі, глядачів шоу він розважав не своїм співом, а пародією, яку на той час почав опановувати. За словами самого Олександра, для нього цей жанр не є основним заняттям, яке він професійно розвиває, це скоріш любительська гра, для знайомих та друзів.

Пародія мала політичну тему: в ній пародист копіював голоси Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Миколи Вересня та інших політиків не лише з України, але й з РФ. Виступ дуже сподобався ведучим та глядачам залу телешоу. Усі щиро сміялись та аплодували під час та в кінці його виступу.

В 2010 році Олександр виступав з подібним перформансом на російському телебаченні у шоу «Минута славы», там він також був у ролі пародиста. Його цікаві та добре продумані пародії сподобались журі телешоу, що проходило на Першому каналі.

Після шоу певний час юнак працював ведучим на РосТБ, після цього, повернувшись в Україну, став працювати на Новому каналі, ведучим в програмі «Підйом». Паралельно почав працювати і на інших каналах, зокрема на ТРК «Україна».

Переломним моментом у розвитку кар’єри Олександра Скічка став 2017 рік. Саме тоді в Україні у Києві проводився пісенний конкурс «Євробачення», в якому юнак був співведучим. Після цього до Олександра прийшла популярність та слава.

Сімейне життя

Вперше Олександр одружився у 2010 році, дружиною його стала продюсерка, старша від нього на 10 років. Її ім’я та інша інформація відсутні в мережі. Вони прожили разом у шлюбі протягом 4 років, після чого союз він розпався.

Вдруге Олександр Скічко одружився в 2017 році з Єлизаветою Юрушевою. Вона є власницею мережі готелів «Fairmont Grand Hotel Kyiv». У шлюбі з Єлизаветою вони виховують трьох дітей.

Цікавим фактом є те, що тесть Скічка – Леонід Юрушев, є одним з найбагатших людей України. Він є власником кількох готелів та приватних підприємств, які займаються машинобудуванням та будівництвом. Крім цього, тестю Олександра Скічка належить «Дніпровський вагоноремонтний завод».

Кар’єра в політиці

Подивившись на життєвий та творчий шлях Олександра Скічка важко уявити, що він став політиком. Проте, все ж таки він закінчив економічний факультет, йому спеціальність дозволяє працювати та розвиватись у політиці. Тому не варто порівнювати минулі заняття та професії з тим, чим займається людина зараз.

Ще влітку 2019 року, через певний час після виборів Президента України та перемоги В. Зеленського, Скічка помічено на з’їзді партії «Слуга народу». Через деякий час він став кандидатом від партії на одному з мажоритарних округів Черкас.

У 2019 році Олександр Скічко був обраний до ВРУ народним депутатом від 197 виборчого округу, набравши 50, 92% виборчих голосів. На той час Олександр пройшов до Верховної Ради від партії «Слуга народу».

Певний час Олександр Скічко у Парламенті займав посаду голови підкомітету з питань залізничного транспорту Комітету ВРУ з питань транспортної інфраструктури. Протягом усього часу роботи Олександр став співавтором 44 законопроєктів, був ініціатором 17 виступів та подачі 5 запитів до ВРУ з питань залізничної інфраструктури.

Ще в період перебування на цій посаді Олександр Скічко не заперечував, що немає потрібного досвіду у цій сфері, оскільки він проходив «школу депутата» в Трускавці та мав у планах працювати в аграрному комітеті. Проте, склалось іншим чином, і посадовець доповнює свої знання завдяки команді однодумців та експертів, які надають йому рекомендації та консультують з приводу різних питань.

Повернення на Черкащину

Певний час в засобах масової інформації розповсюджувалась інформація про те, що Олександр Скічко – майбутній міський голова Черкас. Проте сам депутат не підтвердив і не спростував ці чутки. В результаті, від партії «Слуга народу» того часу балотувався інший представник, який не набрав потрібної кількості голосів та не потрапив навіть до другого туру виборів.

Голова Черкаської ОДА

20 січня 2021 року Олександра Скічка затверджено Кабінетом Міністрів на посаду голови Черкаської обласної адміністрації. Вже тоді посадовець у своєму виступі наголошував, що для нього Черкащина надто близька серцю, це його єдиний рідний дім.

На початку роботи на новій посаді Олександр Скічко зазначив наступні важливі пріоритети свого напрямку:

  1. відновлення та стрімкий розвиток інфраструктури;
  2. стала підтримка медичної сфери, зокрема у боротьбі з пандемією;
  3. повна підготовка до проведення вакцинації населення Черкащини;
  4. децентралізаційна реформа – завершення та підбивання підсумків роботи.

Весь період роботи у Олександра Скічка проходив на достойному рівні – відбувались назначені зміни у веденні роботи облдержадміністрації. Губернатор працював чітко дотримуючись свого плану змін.

Зміна керівництва

24 лютого 2022 в Україні почалась війна, яка прямим чином внесла зміни у діяльність Черкаської ОДА. Зокрема, 2 березня Офіс Президента оприлюднив Указ, згідно з яким Олександра Скічка було звільнено з посади голови ОДА, відповідно до поданої ним заяви. В свою чергу Володимир Зеленський назначив головою обласної воєнної адміністрації Черкас Ігоря Табурця, який раніше обіймав посаду заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони України.

В свою чергу Олександр Скічко прокоментував такі зміни на своїй сторінці у Фейсбук, повідомивши, що новопризначений голова ОВА має звання генерал-майора, що важливо на такій посаді в цей складний час. Проте, Олександр не покидає роботу в облдержадміністрації та буде працювати і надалі, виконуючи обов’язки радника голови ОВА.

Comments

.,.,.,.