Короткометражне кіно в Черкасах: історія кінофестивалю Кіношот

В 2016 році в Черкасах вперше побачив світ кінофестиваль короткометражного кіно «Кіношот». Суть проєкту – долучити черкащан не лише до перегляду стрічок, але й до подальших дискусій та бесід, які стосуються кіно та розвитку кінематографа в Україні. Короткометражне кіно представлене на фестивалі на різні теми, українського та іноземного виробництва. Також в період фестивалю проводяться різноманітні майстер-класи та лекції на теми, пов’язані з кіно, дискусії з режисерами, відомими в кіноіндустрії персонами та іншими важливими особистостями.

Кінофестиваль «Кіношот» зазвичай проводиться наприкінці серпня, триває протягом 3 днів і протягом цього часу змінює кілька локацій. Зазвичай початок та закінчення фестивалю проходять в Долині троянд і перегляди фільмів відбуваються просто неба, а деякі сеанси проводяться у кінотеатрі «Україна». Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Історія розвитку кінофестивалю

Вперше на участь у фестивалі короткометражного кіно в Черкасах претендувало близько 72 робіт українських режисерів. В результаті було обрано 15 найкращих робіт, які було надіслано з Києва, Луганська, Одеси і одна стрічка була черкаського виробництва. Серед учасників такі кінострічки: «Закон пелікана», «Жінка в сонці», «Обрані», «Одна команда», «Сумне обличчя», «Один день», «Квадрати» та інші.

Загалом комісією переглянуто близько 100 фільмів, з яких було обрано найкращі картини. При виборі враховувались такі критерії: краща режисерська, операторська, акторська роботи та оригінальність ідеї.

Черкаський кінофестиваль – чудовий майданчик для презентації українськими режисерами своїх «творінь», показу ідей та творчості молодих і талановитих митців кіноіндустрії. З 2016 року багато чого змінилось, і не лише у програмі заходу, але й спрямуванні фестивалю. Якщо спочатку показ фільмів проводився лише певних жанрів, то з кожним роком організатори почали відкривати нові напрямки, зокрема це стосується анімаційного кіно.

Щороку програма фестивалю характеризується насиченістю та оригінальним підходом до організації заходу. Зокрема, планується організувати тематичну кіношколу для дорослих та дітей, а також протягом кінофестивалю щороку проводяться творчі зустрічі, на яких виступають відомі митці кіноіндустрії.

Що змінилось за 5 років проведення кінофестивалю?

В 2021 році, з 21 по 24 серпня, було проведено ювілейний 5-ий кінофестиваль короткометражного кіно «Кіношот». У програмі заходу найкращі картини українського виробництва за всі роки незалежності нашої держави. Важливе місце відведено тим кінострічкам, які отримали нагороди та були відзначені на фестивалях міжнародного рівня. Серед цікавих новинок «Кіношот» – проведення зустрічей з відомими режисерами, сценаристами, акторами та кінокритиками.

Оскільки вибирались саме короткометражні фільми за всі 30 років незалежності України, то в організаторів виникли певні труднощі щодо пошуків вартих уваги кінострічок. Річ у тім, що більшість картин знаходяться у фондах, частина з яких є ще не оцифрованими та записані на касетах. Інколи фонди надавали фільми без проблем, а іноді просили близько 1500 грн за хвилину показу стрічки. А оскільки в бюджеті заходу не закладено таких сум, відповідно такі пропозиції ускладнювали домовленості щодо демонстрації українського кіно на фестивалі.

В програмі 5-ого ювілейного кінофестивалю представлені наступні жанри: анімація, ігрові та документальні. Щодо останніх, то особливо для них виділена тема хроніки, яку було продемонстровано 22 серпня в окремій локації просто неба – у Долині троянд.

Також саме цього року було започатковано новий формат заходу, а саме ранкова кава з гостем із кіноіндустрії. А на день незалежності, 24 серпня, у Долині троянд відбувся цікавий творчий експеримент: показ німого фільму «Звенигора» Олександра Довженка. Його буде представлено з цікавим акомпануванням – під звуки скрипки, піаніно та Dj сета.

Comments

.,.,.,.