Чому стартапи необхідні Черкасам?

Розвиток технологій, створення в різноманітних сферах бізнес різного формату веде до зростання економіки міста, регіону і країни загалом. Тому розвиватись потрібно і ключовим елементом в цьому є стартапи. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Заходи, які сприяють створенню нових стартапів

Вперше ідея створення заходу, на якому будуть розповідати, як розвинути власний стартап, виникла у 2015 році. Вона належить засновнику стартапу GeekHub та TestNest, Ніку Курату, у якого виникла думка створити захід під назвою «Geek Talks – “Стартап акселератор – золота лихоманка чи золотий шанс?». Протягом всієї зустрічі відвідувачі могли дізнатись безліч цінної інформації. Зокрема, Нік зі своїми однодумцями поділився власним досвідом, розповів як стартував, які були складнощі та що отримав в результаті.

Всі відвідувачі – прихильники ідеї розвитку в ІТ-сфері і їм однозначно було корисно дізнатись все, що стосується цієї теми. Також кожен присутній міг задати питання Ніку та іншим стартаперам, поспілкуватись з ними на цікаві теми.

До речі, саме Нік Курат є співзасновником відомих в Черкасах ІТ-курсів «GeekHub». Вони працюють на безкоштовній основі, пропонуючи всім охочим отримати знання та працювати в ІТ-сфері.

Навчання для юних черкащан

Проте прививати любов до ІТ потрібно ще змалечку, і саме цим займається організація Kharkiv IT Cluster, яка донедавна працювала лише у Харкові. Проте зараз вона робить доступним навчання для дітей Черкас та всієї України, пропонуючи юним дослідникам полюбити світ ІТ. 

Саме вони започаткували проєкт Kids2IT, який спрямований на вивчення ІТ школярами через гру. Дітям розповідають про ІТ професії, особливості роботи в цій сфері, а також про принципи роботи над стартапами. 

Кожен учасник зміг себе знайти в ІТ, підібравши цікаву йому професію: від Product Owner, Sales Manager та Designer до Business Analyst та Project Manager. Дітям дали можливість підібрати бажану спеціальність відповідно до їх талантів та здібностей. Учасники гарно попрацювали, деяким із них вийшло створити свої перші винаходи, серед них були смартокуляри та змішувач фарби, який за допомогою заданої програми може створити потрібний відтінок, змішуючи кілька основних кольорів.

Важливість розвитку ІТ та стартап сфери в Черкасах

Чому важливий розвиток стартапів та ІТ-сфери загалом? Це питання можна прирівняти до того «навіщо розвиватись?». Адже сфера ІТ та стартапи напряму пов’язані з розвитком, і не лише себе особисто, але й свого регіону, країни. Також це можливість визначення власних умінь та навичок, а також побудова власного бізнесу. Кожен стартап – це крок вперед до реалізації своєї мрії. Тому їх присутність більш ніж необхідна.

І для розвитку цього напрямку в Черкасах є багато можливостей, для прикладу ІТ-курси від «GeekHub». Саме тут кожен може зрозуміти, чи потрібна йому ІТ-сфера, чи має він здібності до вивчення потрібного йому напрямку.

Курсами пропонуються кілька напрямків для навчання: Дизайн, HR Generalist, Quality Assurance, Project Management, JavaScript та інші. Курси по вивченню ІТ повністю безкоштовні, але для вступу потрібно пройти тестування і, в окремих випадках, мати певний рівень знань з англійської мови. Формат навчання – онлайн та офлайн заняття, тривалість навчання – кілька місяців. Після цього студенти складають завершальний тест та отримують дипломи. І врешті решт – світ ІТ відкритий для молодих ІТ-спеціалістів різних напрямків.

І, що головне, маючи певні навички та вміння, можна стати провідним спеціалістом своєї сфери, а також втілювати свої ідеї в реальність, започаткувавши оригінальний та цікавий стартап, який не має аналогів у світі.

Comments

.,.,.,.