За словами автора книги, за якою знімали фільм, люди люблять негатив. З цим дуже незвичним твердженням важко погодитись, але спробуємо зрозуміти, чому автор вважає саме так. Більше на cherkasy-trend.in.ua.
Дещо про книгу та письменника
Черкаський журналіст та письменник Назарій Вівчарик описує так свою творчість: «пишу для себе, таким чином відволікаючись від буденності». А пише він дійсно чудові оповідання, збірку яких було представлено на книжковому фестивалі в Черкасах у 2018 році. Збірка містичних оповідань має назву «Те, що серед нас». А вже через рік після виходу книги було представлено фільм, екранізований за мотивами творів цієї збірки.
За словами Назарія, письменство – це своєрідна медитація. В його розумінні журналістика описує реальні події, які відбуваються у житті, а в літературі дещо інше – тут є змога відволіктись від реальності. Так письменник віднаходить баланс між двома справами свого життя.
В творах збірки порушено кілька важливих тем, пов’язаних з екологією, соціальною несправедливістю чи навіть покинутих селищ. Є світлі і похмурі твори, і всі вони мають містичну складову, з нотками фантастики і хорору.
Письменник запевняє, що всі люди обожнюють негатив. І в цьому він переконався в часи роботи журналістом: новини про ДТП та інші негативні події люди читають більше ніж, для прикладу, про вартість на зерно і тому подібні. Адже людині потрібно віднайти негативного персонажа та перевести всі свої негаразди на нього.
Ідея створення кінострічки
Фільм «Злакров» належать до містичних трилерів, в якому цікавий та непередбачуваний сюжет. Режисером картини став Максим Дубінський, редактор ТБ-каналу UA:Черкаси. До екранізації увійшли три оповідання з двох книг письменника, які вдало поєднали у фільмі. Це: «Різник», «Ніч на вокзалі» та «Зустріч з кумом». Оповідання входять в збірки «Свині» та «Те, що серед нас». Прем’єра фільму в Черкасах відбулася 25 жовтня 2019 року в кінотеатрі «Україна».
Знімальний процес проходив на Черкащині, а сам автор екранізованої книги був актором, він грав самого себе, тобто редактора черкаської новинної онлайн-платформи «Прочерк». За словами Назарія, йому було приємно брати участь в цьому процесі, новому та цікавому для нього і що це варто спробувати, хоча б раз у житті.
До речі, режисер фільму самостійно писав сценарій до фільму, і займався його адаптацією для екрана. Також Максим Дубінський дещо змінив імена головних персонажів, вносив корективи в саму історію, проте основа залишилась незмінною.
На прем’єру фільму прийшло багато акторів, більшість з яких аматори, дехто в цій картині дебютував у кіно. Серед акторів-аматорів є студенти, колишні АТОвці, а також холоднокровний різник.
Після прем’єри виступив режисер фільму та висловив подяку усім, хто брав участь в кінострічці – від акторів, до операторів та авторів саундтреку до фільму. За словами Максима, їм вдалось усе реалізувати, фільм вийшов чудовим.
Цікаві факти про фільм
Картину створено за сприяння департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. На реалізацію проєкту витрачено близько 30 тис. гривень.
За словами автора книги, яку було екранізовано, весь фільм знімався на волонтерських засадах. У фільмі не було спецефектів та інших дороговартісних атрибутів. Але загалом стрічка вийшла чудовою.
Режисер фільму обрав лиш деякі оповідання зі збірки, які, на його думку, найкраще підійдуть для екранізації і будуть чудово доповнювати одне одного. Вибрані твори є окремими історіями, зовсім не пов’язаними між собою. Проте Максиму вдалось зробити неможливе – поєднати три різні оповідання та зробити надзвичайно цікаву кінострічку. Фільм триває близько 30 хв, доступний для перегляду на Ютуб.