Цікаві стартапи Черкас: в чому сильна сторона черкащан?

Черкащина – центральний регіон України, в якому проживають надзвичайно розумні та унікальні люди. Новатори своєї справи, в головах яких вирує безліч думок та цікавих ідей, які в процесі реалізації або шукають інвесторів для втілення їх у реальність.

Найбільше стартапів на Черкащині пов’язані саме з ІТ-сферою. Як не дивно, але саме тут є багато спеціалістів, як шкільного віку, так і більш досвідчених фахівців, які з програмуванням чи інженерією на «ти». Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Заходи, спрямовані на розвиток стартапів

Для підтримки стартапів міста було створено некомерційний захід під назвою StartUp MeetUp. Його метою вважається презентація найцікавіших стартапів Черкащини, розробкою яких займались ІТ-фахівці регіону. Важливо, що більшість стартапів, які були продемонстровані на заході, презентуються на загал вперше.

Для кожного відвідувача цього заходу є можливість не лише ознайомитись з оригінальними ідеями, але й висловити свою думку стосовно них, а також познайомитись з цікавими та унікальними людьми.

Проведення таких заходів важливо для обох сторін. Для власників стартапів це можливість презентувати свій проєкт, показати його публіці та, при нагоді, знайти достойного інвестора, який буде готовий допомогти в реалізації поставлених цілей. А от для відвідувачів це буде цікавим досвідом спілкування з особливим колом людей, які мріють реалізувати поставлені перед собою цілі. Таке спілкування веде до отримання кола однодумців та людей, які готові допомогти у реалізації задуманого.

Отже, розглянемо кілька цікавих стартапів, які стали відомими на Черкащині, серед них є кілька проєктів, що були представлені на StartUp MeetUp. Дещо про них – далі у статті.

Додаток батьківського контролю Kidslox

Створений компанією eKreative, цей додаток один із кращих у своєму сегменті. Підтримка Android та iOS платформ, зрозумілий інтерфейс, наявність кількох мов, а також величезної кількості функцій для контролю гаджета дитини під час його використання – це лиш мала доля переваг додатка. До речі, Kidslox входить до трійки найвідоміших програм, завдання яких – відстежувати активність дитини у гаджеті.

Дія додатка полягає у повному або частковому блокуванні сайтів та програм, які не бажано або заборонено використовувати дитині. За словами засновника компанії, Віктора Євпака, таким чином вибудовуються визначені межі і дитина розуміє, що туди не можна, там заборонено. Батьки водночас не забирають у дитини її гаджет, а виставляють певні рамки, дозволяючи дитині використовувати смартфон чи планшет кілька годин на день. Так дитина більше часу проводить з друзями, сім’єю, на вулиці чи граючи різноманітні ігри.

Xoorb – проєкт здорового способу життя

Автор ідеї Нік Волошин запевняє, що цей революційний проєкт стане ідеальним рішенням для багатьох людей. Xoorb спроєктований, щоб стати особистим тренером та експертом зі здорового способу життя. Користувач може отримати віртуального фітнес-тренера та дієтолога, що дасть змогу розвантажити себе від буденних справ.

За словами Ніка, таке рішення буде простим і водночас дієвим для багатьох зайнятих людей. Тепер не потрібно думати про новий комплекс вправ чи складати меню на день (тиждень). Програма все зробить самостійно. Це дуже зручно, ефективно та матиме позитивні відгуки від багатьох користувачів.

Портал здоров’я та краси Inviki 

Авторкою проєкту є Інна Кулик, вона про свою ідею розповідає з неприхованою гордістю, описуючи всі його переваги та особливості. Вона створила портал, на якому зібрані усі спеціалісти зі сфери краси та здоров’я. В чому суть цієї задумки?

Інна Кулик хотіла зібрати на одній платформі усіх майстрів, щоб потенційний клієнт міг легко та швидко вибрати потрібного спеціаліста, лишній раз не витрачаючи свого часу та грошей. Тут можна знайти косметолога, візажиста, перукаря, майстра манікюру та педикюру, фітнес-тренера, фотографа, дієтолога та інших спеціалістів. Всіх експертів розподілено по рубриках, тому пошук буде простішим та швидшим.

Кожен майстер має свою картку, у якій вказано послуги, що він пропонує, їх вартість та портфоліо. Окремо можна переглянути відгуки про спеціаліста, а також його окремі FAQ запитання, з яких можна дізнатись всі деталі. Для самого майстра розміщення на цій платформі має свої переваги: так він може продемонструвати свої кейси, розширити коло клієнтів, а також підвищити свій рейтинг.

Безкоштовний онлайн-сервіс допомоги UppenX

Стартап UppenX був започаткований двома друзями і за сумісництвом лікарями-хірургами. Мета проєкту – допомагати людям у швидкому розв’язанню питань будь-якого характеру. Наприклад, у людини виникла ситуація, коли їй не можуть допомогти рідні чи друзі, і тоді на допомогу приходить сервіс «UppenX», де можна швидко опублікувати оголошення з проханням та очікувати на звернення небайдужих.

Оголошення можуть бути різного характеру: допомога з переїздом, пошук іноземців для вивчення англійської мови через спілкування, заглохла машина на трасі, а допомогти нікому та інші життєві проблеми. За словами авторів проєкту, відповідь можна отримати на будь-яке прохання.

Принцип роботи сервісу дуже простий: користувач викладає оголошення з проханням, вказує бажаний термін виконання (1 день, тиждень чи місяць), розмір винагороди, а також кількість тих, хто може відгукнутись на пропозицію. Щодо фінансової сторони питання, то тут все індивідуально – користувач може написати не лише суму, яку може заплатити, але й щось інше, наприклад, шоколадку, фрукти або ж просто за «дякую».

Лиш через місяць після запуску автори проєкту дізнались про існування подібних сервісів, але ця інформація ніяким чином не вплинула на роботу платформи. Причина – кожен портал має свою аудиторію та користувачів. UppenX належать до соціальних проєктів, мета якого допомогти людині вирішити складні життєві обставини.

Оригінальні американські пончики у Черкасах

Наче ж нічого особливого – американські пончики, які можна знайти у будь-якому супермаркеті. В чому ж особливість цього стартапу? За словами авторів проєкту, Павла Задорожнього та Олега Зінченко, у них присутній особистий бренд, що робить їх продукцію унікальною. І, зрештою, їх пончики продаються під брендом Donutello, що робить їх не менш привабливими для черкаських шанувальників.

Ідея відкрити стартап виникла у хлопців давно, проте вони не могли остаточно вирішити, чим зайнятися. Спочатку було рішення випікати панкейки, проте їх складніше транспортувати, для них потрібна більша упаковка. Що ж стосується пончиків, то вони компактніші і проблем з доставкою не мало б виникати.

Власники стартап-бізнесу пропонують своїм відвідувачам пончики з різними смаками: банан, полуниця, апельсин, смородина, яблуко, шоколад, кокос і молоко. В подальших планах хлопців мати мережу кондитерських, а в найближчому майбутньому – відкрити хоча б один заклад. Проте, амбіцій у них достатньо, тому успіх їхньої справи гарантований.

Гордість Черкащини

І все ж таки варто гордитись юними та амбітними людьми, які впевнено крокують у майбутнє, створюють власний бізнес, реалізують цікаві ідеї, які будуть мати гарантований успіх. І в цьому є вся Черкащина – багатогранна, неосяжна, наповнена чудовими та розумними людьми, які знають, чого вони хочуть від життя.

Comments

.,.,.,.