Історія успіху черкаського стартапу, який створив один з провідних додатків батьківського контролю

Хто б міг подумати, що звичайне черкаське подружжя реалізує свою задумку, яку перетворить в успішний прибутковий проєкт? eKreative – саме така компанія. І завдяки своєму керівництву за кілька років виросла до величезних масштабів: зараз компанія нараховує близько 160 працівників, які працюють не лише в Черкасах, але й в інших містах України. Більше на cherkasy-trend.in.ua.

Історія виникнення eKreative

ІТ-компанія Віктора Євпака мала за мету створення додатку для батьківського контролю дитячих гаджетів. Саме завдяки додатку Kidslox засновники підприємства за кілька років вийшли на суттєво високий рівень.

Але давайте почнемо спочатку. Віктор та Кароліна Євпак ще в 2009 році створили власну ІТ-компанію, яка перші пів року складалась лише з двох людей, в квітні 2010 року до них долучився ще один ІТ спеціаліст – Віталій Пітвало. Разом вони успішно реалізовували різноманітні ІТ-проєкти, проте найуспішнішим став саме додаток Kidslox.

В чому суть цієї програми?

Kidslox – це додаток, який дає змогу батькам у віддаленому режимі вести контроль за девайсом дитини та відстежувати те, що вона робить і в які програми заходить. Саме завдяки цьому додатку батьки можуть блокувати доступ до небажаних сайтів, а також встановлювати та визначати час, який їхня дитина може перебувати за телефоном чи планшетом.

Kidslox вважається успішним проєктом, посідаючи 2-ге місце серед додатків батьківського контролю в США.

За словами засновника ІТ-компанії, яка винайшла Kidslox:

  1. Найбільша проблема сучасності – залежність наших дітей від гаджетів. Тому винайдення такого рішення – найбільший успіх. 
  2. Важливим є те, що не потрібно в дитини відбирати смартфон, варто просто встановити певні правила, які мають бути прийнятними як для дітей, так і для батьків.
  3. З таким чудовим рішенням діти будуть менше часу проводити за гаджетами, а більше зі своїми батьками та сім’єю, цікаво та весело проводячи час в колі однодумців чи друзів.

Таке інноваційне рішення беззаперечно отримало позитивні відгуки та рекомендації стосовно важливості та корисності такого додатку.

Як виник конфлікт з Apple

На піку популярності додатка Kidslox компанія eKreative стикнулась з низкою неприємних ситуацій, однією з наймасштабніших був конфлікт із всесвітньовідомою корпорацією Apple. Чому так трапилось?

Ще у 2018 році Apple випустила свій власний додаток батьківського контролю та вирішила, що може монополізувати ринок. Конкурентом додатка Kidslox став Screen Time, який завантажили одразу в саму операційну систему iOS та увімкнули, щоб була можливість її завантажити. До того ж Screen Time – це безкоштовне рішення від Apple, яке до цього ж важко було вимкнути. І це, врешті решт мало повністю знищити усіх конкурентів на ринку.

Більшість ІТ-компаній, які мали подібний продукт дійсно злякались, що настав крах справи їхнього життя, проте не eKreative. Саме вони звернулись до Антимонопольного комітету, який знаходиться в Брюсселі і протягом двох засідань юридично переконав їх у тому, що Apple ставить за мету домінування на ринку. Також Віктор Євпак повідомив комітету, що корпорація Apple вважає себе неприродною монополією і надав вагомі аргументи в користь того, що потрібно цей процес зупинити.

Протягом 6 місяців тривали засідання, на яких наводились аргументи від обох сторін. Проте, результатом стала беззаперечна перемога eKreative – корпорацію Apple змусили зняти всі заборони на інші додатки батьківського контролю. І родзинкою цієї приємної новини стала можливість оновлення додатку та повернення його в App Store.

Засновник eKreative згадує ці події з посмішкою, хоча на той час все було неоднозначно і остаточне рішення не знав ніхто. Варто вказати, що Apple такими своїми рішеннями буквально заборонив всі інші додатки з сегменту, ставши монополістами. Проте в рішенні Антимонопольного комітету було чітко зазначено – не можна заборонити існування конкуренції, і як результат – розблокування чесного ринку.

Про цю грандіозну перемогу писали на багатьох всесвітньо відомих онлайн-ресурсах: The New York Times, BBC, CNN та інших. 

Цікаві факти про eKreative

За майже 13 років роботи eKreative досягла чималих успіхів, як на українському, так і на міжнародному ринку. А постійний розвиток та вдосконалення рішень ведуть до шаленої популярності продукту, а також підвищення прибутковості компанії. Проте, не всі знають певні моменти, які роблять бізнес Віктора Євпака унікальним.

Тому, розглянемо кілька цікавих фактів про eKreative та їх продукт, додаток батьківського контролю Kidslox.

  1. З початку запуску продукту додаток налічує понад 2 млн користувачів. Перший запуск Kidslox відбувся в жовтні 2014 року, на той час лише в App store. Пізніше, у серпні 2015 року, додаток з’явився для Android-користувачів. За весь час роботи додатка в ньому зареєстровано понад 2 млн користувачів, з них 100 тис. є активними юзерами.
  2. Листи від засновника. На листи-звернення до компанії перші кілька років відправляв відповіді власник компанії – Віктор Євпак. Цим він і зараз займається, проте дещо рідше. Таким чином він хоче знати, що думають про додаток користувачі, які у них є пропозиції та зауваження. Ба більше, Віктор Євпак і сам є активним користувачем власного додатка. До речі, більше 7 років тому, під час зйомок реклами для додатка Kidslox були присутні діти та дружина лідера команди eKreative та були головними персонажами відеоролика.
  3. Їм було відоме слово «локдаун» ще до початку пандемії. Це слово часто використовується в додатку Kidslox, оскільки воно позначає один з режимів батьківського контролю. Він полягає в повному блокуванні всіх додатків на пристрої, відносно якого ведеться батьківський контроль.
  4. Один з найбільш популярних у світі додатків. Саме так можна сказати про додаток батьківського контролю Kidslox, адже він знаходиться серед трійки найпопулярніших додатків по батьківському контролю в світі.
  5. Здобути перемогу у суді з всесвітньо відомими корпораціями реально. Саме це доказав лідер компанії Віктор Євпак, який подав в суд на компанію Apple, та виграв його. Все реально, все можливо, хоча інколи дещо складно.
  6. Підтримка 10 мов. Зараз додаток батьківського контролю налічує кілька мов інтерфейсу, серед них японська, іспанська, англійська і, звичайно ж, українська.
  7. На початку був лише 1 програміст. З початку функціонування компанії в складі її команди був всього лиш один програміст, Проте зараз команда eKreative налічує близько 160 співробітників і їх кількість з кожним роком зростає.

До речі, за словами засновника та лідера компанії – вони завжди відкриті для нових людей, які будуть генерувати та подавати круті ідеї для розвитку та підвищення успішності компанії.

В чому прибутковість кожного стартапу?

Важливими є не лише сама ідея стартапу, але й низка інших факторів. І перш за все це бажання розвитку та наполегливість. З цими даними людина зможе відкрити свою справу, попри фінансову складову та проходити всі етапи становлення і розвитку власного бізнесу. 

І не забувайте – кожен крок назад або невдача на шляху до успіху, це певний досвід, з якого варто робити висновки та намагатись уникати подібних проблем у майбутньому. І тоді успішність започаткованої справи гарантована.

Comments

.,.,.,.