Історія кінотеатру “Мир”: забута спадщина чи справжня легенда Черкас?

Після утворення Черкащини тут почало виникати все більше й більше кінотеатрів. Великих і поменше, помпезних і доволі простих. Одним із перших кінотеатрів Черкас був “Мир”. Про нього мало що відомо простому жителю нашого міста, саме тому сьогодні на сайті cherkasy-trend.in.ua ми розповімо вам про історію цього, без перебільшень, важливого культурного об’єкту в Черкасах.  

Заснування та подальший розвиток “Миру”

Наприкінці травня 1963-го року в Черкасах з’явився ще один кінотеатр. Розташовувався він, на відміну від усіх інших кінотеатрів міста, доволі далеко від центру. Зараз це перехрестя вулиць В’ячеслава Чорновола та Надпільної, приблизно. Пов’язано це було з тим, що той район дуже активно заселявся і нові необхідні для комфортного життя будівлі виникали одна за одною. 

Першим фільмом, який показали в “Мирі” стала стрічка “Сестри”. Першими глядачами картини стали будівельники, що, власне, й побудували цей кінотеатр. Місткість кінотеатру сягала 500 людей – не багато, однак для спального району підійде просто ідеально. 

“Мир” вважався уособленням процесу так званої “кінофікації” в нашому місті. Кожна місцева газета написала про те, наскільки просторим та передовим було приміщення кінотеатру. У рамках тієї ж програми з кінофікації у Черкасах планувалося побудувати два кінотеатри просто неба, які мали б використовуватися місцевими жителями влітку. 

Протягом наступних десятиріч кінотеатр “Мир” був основним місцем, де відпочивали жителі оточуючих спальних районів Черкас. Кожного дня туди приходили діти, закохані, пенсіонери та, звичайно ж, прості робітники. Усі долучалися до нового наукового дива. Однак роки йшли і ближче до кінця 1980-х, а точніше – до кінця Радянського Союзу, “Мир” почав потроху зістарюватися. У місті вже були набаго більші та новіші кінотеатри, які, очевидно, приваблювали аудиторію сильніше, ніж зали простого “Миру”.

Разом із СРСР впала і концепція кінофікації. Більшість кінотеатрів міста було змушено припинити свою діяльність. Але що ж трапилося з “Миром”?

Кінотеатр після розпаду Радянського Союзу

На жаль, після розпаду СРСР колись легендарний кінотеатр “Мир” закрився. У його приміщення вселилися представники релігійних організацій, яких у 90-ті стало доволі багато. Як би там не було, фанатики ненадовго займали кінотеатр і дуже скоро його переробили під Черкаський будинок культури імені Івана Кулика. 

Проте ремонтних робіт у залах кінотеатру ніхто не проводив, напевно, ніколи. Не дивно, що на початку нульових приміщення почали фактично розвалюватися і перебувати там стало небезпечним для життя заняттям. Місцева влада почала шукати спонсорів, які могли б повернути кінотеатру якщо не його минулу міць, то хоча б охайний зовнішній вигляд. У 2011 році такі обов’язки на себе взяла місцева спортивна школа. Планувалося, що будівлю “Миру” будуть використовувати в якості спортзали. Одначе роботи так і не почалися. Невідремонтованим кінотеатр простояв ще декілька років.

Нарешті, у 2018 році за сприяння Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради було прийнято рішення повністю відремонтувати приміщення “Миру”. Замість залів, де дивилися кіно, тепер там стоїть спортивне обладнання, а черкащани приходять сюди, аби позайматися спортом: і професійно, і для здоров’я. 

Можна сказати, що зрештою кінотеатру таки знайшли місце в наших Черкасах! Люди знову почали охоче ходити в кінотеатр, а з якою метою – то й і не важливо для нас. Головне, щоб із користю.

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас! 

Comments

.,.,.,.