Як одна людина змінила цілий театр

Черкаси подарували як Україні, так і світові низку відмінних та талановитих діячів культури та мистецтва. Вони заявили про себе на міжнародній арені і в якості музикантів, і в якості художників, і, звичайно ж, як діячі театру та кіно. Одним із черкаських представників цього жанру мистецтва, повідомляє сайт cherkasy-trend, є Ситник Алім Іванович.

Якщо вам це ім’я ні про що не говорить – не сумуйте, адже зараз ми цю ситуацію спробуємо виправити. 

Знайомство читача із Ситником Алімом

Ситник Алім Іванович народився 10 липня 1939 року у селі Чаплине, що знаходиться у Дніпропетровській області. Алім Іванович – це черкаський режисер, що майже всю свою професійну кар’єру пропрацював у Черкаському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Саме його роботі ми маємо завдячувати, коли говоримо про стрімкий розвиток нашого театру з художньої та творчої точок зору. Чи не кожна вистава, що проходила у Черкаському драмтеатрі затверджувалася особисто Алімом Івановичем. Можливо, це людина, що зробила найбільший внесок у розвиток нашого театру за всю його історію. 

Серед численних нагород та звань Ситник Алім Іванович має два основних: Народний артист України, а також Заслужений діяч мистецтв УРСР.  

Біографія найталановитішого режисера Черкас

Ще з малих років Аліма тягнуло до театру. Протягом усього шкільного життя він працював над своєю театральною майстерністю, аби вступити в омріяний виш після випуску зі школи. І йому це вдалося! На початку 1960-х років Алім вступає до Київського інституту театрального мистецтва, який через 5 років успішно завершує. 

Одразу після університету Ситника Аліма запрошують до Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, де пропонують престижну посаду режисера-постановника. Незважаючи на такі, здавалося б, розкішні умови, Алім шукав собі дещо інше. Щось, що по-справжньому захопить його серце й душу. 

Після декількох років пошуків місця працевлаштування (і не абиякого, а такого, де йому дали б можливість реалізувати весь свій творчий потенціал) Алім Іванович приїжджає до Черкас, де вже багато років успішно функціонує місцевий театр (так-так, той самий). Працювати Алім Іванович починає одразу на посаді головного режисеру. Із цього моменту його життя кардинально змінюється і він повністю заглиблюється у роботу. 

На жаль, протягом життя Аліма Ситника супроводжувала тяжка хвороба, внаслідок якої 23 червня 2008 року черкаський режисер помирає. На його честь було відкрито меморіальну дошку. 

Творча діяльність Ситника Аліма

Із 1970 по 2008 роки руками Аліма Івановича було поставлено понад 100 вистав та різного роду постановок. У його роботах, здавалося, було абсолютно все: драматична напруга, сльози, радість, полегшення та глибока сюжетна деталізація. Усе сприяло тому, аби глядач таки повір тому, що відбувається перед ним на сцені. 

Найбільш видатними виставами режисера варто вважати “Вишневий сад”, “Варавва” (“По той бік Голгофи”), «Навіки разом», «Титарівна», «Ярослав Мудрий» та “Любов під в’язами”.   

Окрему позицію у творчій діяльності Аліма Ситника займала творчість Т. Г. Шевченка. Саме Алім Іванович є автором таких вистав, як «Гайдамаки» (за поемою Кобзаря) та «Стіна» (вистава про стосунки Тараса Григоровича із княгинею Рєпніною).

Таких майстрів театрального та кіномистецтва, як Алім Іванович, можливо, більше ніколи й не буде. Саме тому важливо пам’ятати наших, черкаських, діячів культури!

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас! 

Comments

.,.,.,.