Найсмішніша людина Черкас: історія місцевого коміка

Черкаси – це місто, що подарувало нашій крайні величезну кількість талановитих діячів культури. Актори, режисери, сценаристи, художники, музиканти та, звичайно ж, гумористи – митці всіх профілів, повідомляє сайт cherkasy-trend, представляють наше місто на світовій арені. 

Однак парадоксальною залишається ситуація, що, попри свою відомість на українській та міжнародній аренах, деякі з черкаських культурних діячів є невідомими для самих жителів міста. Сьогодні ми спробуємо вирішити цю проблему. 

У даній статті йтиметься про людину, що своєю майстерністю, завзятістю та почуттям гумору перетворила Черкаси на гумористський центр України – про Володимира Олексійовича Даника. 

Загальна інформація про постать Володимира Олексійовича: коротко

Даник Володимир Олексійович – відомий черкаський та український поет, прозаїк, фантаст, гуморист, а також автор та виконавець пісень. Народився Володимир 5 березня 1957 року у маленькому селі Лисянка (наразі населений пункт має статус селища міського типу), Черкаська область. Із 1996 року має престижний статус члена Національної спілки письменників України. Володар багатьох всеукраїнських та міжнародних премій. Майже все своє свідоме життя проживає в місті Черкаси.

Тепер, коли ви бодай трохи познайомилися з нашим сьогоднішнім героєм, поговоримо про його біографію більш детально. 

Найважливіші життєві повороти гумориста

Незважаючи на те, що Володимир народився в Лисянці, вже в 4 роки – у 1961 році – переїжджає до нашого славетного міста Черкаси. Коли малому гумористові виповнилося 7 років, його віддають у черкаську школу №10. Її він завершує “на відмінно” – фотографія Володимира досі красується на дошці золотих медалістів школи. Після випуску доля завела Володимира, ви не повірите, до росії. Саме в місті Рязань молодий черкащанин вступає в радіотехнічний університет, де вчитися йому, звичайно ж, не дуже й подобалося. Саме у студентські роки Володимир усвідомлює, що він покликаний писати поезію та іронічні твори.

Після університету Володимира Олексійовича, як і абсолютно кожного випускника вишу чи технікуму в Радянському Союзі, розподілили працювати за фахом. Молодого гумориста відправили додому – у Черкаси -, де він і працював наступні роки в Науково-дослідному інституті “Акорд”. Таке положення справ тривало аж до самого розпаду СРСР. Після того, як Україна здобула незалежність, товариство “Акорд” звільнило більшість штатних працівників, серед яких опинився і наш сьогоднішній герой. 

Продовжувати кар’єру Володимир Олексійович вирішив у найпрестижнішому технічному вузі Черкас – у Черкаському державному технологічному університеті. Там Володимир і до нашого часу займається викладацькою та науковою діяльністю. Однак і про свою творчу натуру черкаський гуморист та письменник не забуває: саме Володимир Олексійович є автором тексту гімну ЧДТУ, який виконується під час кожної події, у якій бере участь, навчальний заклад. 

Нагороди, особисті досягнення та твори Володимира Даника

Повертаючись трохи назад у часі, варто сказати, що в 1984 році Володимир виграв у конкурсі “Автора! Автора!”, що був організований міністерством культури України сумісно із видавництвом “Перець”. Трьома роками пізніше – у 1987 році – гумористу підкорилася ще одно вершина. Йому вдалося отримати 1 місце в поетичному конкурсі від видавництва “Українська культура”. Небагато українців можуть похизуватися такими досягненнями.  

Після розпаду СРСР в Україні почало з’являтися все більше гумористичних конкурсів. На одному з таких засвітився й Володимир Даник. У 1992 році він став переможцем першого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору, про проводився в м. Києві. 

Далі на автора чекали нові досягнення: 1994 рік – перше місце в Міжнародному літературному конкурсі “Гранослов”; у 1996 році, як ви вже знаєте зі вступу, Даник стає членом Національної спілки письменників України. У подальшому гуморист не брав участі у глобальних конкурсах та присвятив роки життя написанню книжок.

Так, у 1998 році виходить культова для Черкас книга “Ми з Шевченкового краю”, в якій знайшли своє відтворення праці черкаських композиторів, а тексти до них написав сам Володимир. Після більш ніж 10 книг Даник випускає щось по-справжньому грандіозне – другу за популярністю власну книгу під назвою “У Черкасах – сміються!”. Там автор зумів реалізувати свій потенціал гумориста наповну. Використавши з десяток жанрів (від усмішок, сонетів, іронічних пісень до фантастичних повістей, афоризмів та гуморесок у віршіх), Володимир Олексійович продемонстрував усьому світу свій потужний талант письменника-гумориста. 

Останнім на даний момент гучним акордом у творчості Володимира Даника, що заслужено може вважатися особистим його досягненням, є книга “Письменники Черкащини”, яка представлена у двох томах. Там автор виклав свої найбільш успішні гуморески, вірші, усмішки, пісні та інші твори. Книга користувалася широким попитом як серед молоді, так і серед старшого покоління. 

Загально про творчість черкаського гумориста-письменника

Велика кількість творів Даника друкувалася в різного роду журналах та газетах. Найчастіше роботи Володимира Олексійовича можна було побачити в таким виданнях, як “Україна”, “Київ”, “Вітчизна” та інші. Зокрема, наш поет і прозаїк написав альманахи “Холодний яр”, “Спадщина” та «Антологія сучасної новелістики та лірики”. Усі вони транслювалися по черкаському та загальноукраїнському радіо. 

Немалу частину свого життя Даник присвятив спорту, а точніше – спорту він присвятив немалу частину своєї творчості. Так, будучи активним футбольним фанатом, Володимир часто писав вірші та гуморески на футбольну тематику. Друкувалися ці роботи переважно в черкаській спортивній газеті “Спортарена”, уседержавній “Спортивній газеті”, у виданні “Старт” та в багатьох інших журналах.  

Даник сформувався не лише як гуморист, а й як першокласний автор слів до різного роду пісень. Окрім гімну ЧДТУ, Володимир є творцем більше 300 віршованих текстів, на які були записані численні пісні композиторами з різних куточків України. Серед найвідоміших виконавців куплетів Даника можна назвати: Валентину Саввопуло, Володимира Єфімова, Володимира Чорнодуба, Михайла Попелюка та багатьох інших. Зокрема, на вірші нашого головного героя часто пишуть музику такі відомі черкаські композитори, як Юлій Збандут та Євген Бічевий. 

Також полюбляють виконувати пісні Володимира Олексійовича і всередині черкаського духового оркестру. Не раз вони виступали перед слухачами, по суті, презентуючи роботи черкаського автора.  

Якщо підводити підсумки персоналії Володимира Олексійовича Даника, то можна сказати, що це багатогранна та дуже розвинена людина. Даник проявив себе у багатьох направленнях, найбільше – у гуморі та поезії – і в кожному жанрі мав неабиякий успіх. Таких унікальних людей треба ще пошукати і саме тому ми маємо пишатися тим, що Володимир Олексійович відстоює ім’я саме нашого міста – Черкас. 

Маємо надію, стаття виявилася для вас корисною і ви розповісте про неї друзям! Кожен внесок у розвиток черкаської журналістики буде вагомим для нас! 

Comments

.,.,.,.