Благодійний продаж картин: як у Черкасах підтримали ЗСУ

В Черкасах організували благодійний аукціон з продажу творів мистецтва, його влаштували задля допомоги нашим ЗСУ. Кошти, які будуть зібрані на аукціоні передадуть колишньому скульптору, а зараз військовому — Дмитру Бур’яну, та Антону Гладуну, військовослужбовцю десантно-штурмової бригади, який зараз перебуває на реабілітації після отриманого поранення. Детальніше про подію у нашому матеріалі на сайті cherkasy-trend.

Витонченість та харизма творів мистецтва

На заході було виставлено близько 70 творів мистецтва, їх автори передали безкоштовно аби допомогти нашим героям. Тематика і форма представлених творів різноманітна – це і скульптура, і живопис, і вишиті роботи. На аукціоні побували представники влади міста та області, бізнесмени та депутати. Ціль заходу – згуртування еліти міста задля підтримки та допомоги нашим ЗСУ.

Організацією заходу зайнялись представники департаменту освіти та гуманітарної політики разом з Нацспілкою художників України в Черкаській області. У них була мета – через мистецтво висловити підтримку українським захисникам. І вони з цим справились на вищому рівні.

«З молотка» на благочинному заходу було продано 24 витвори мистецтва. До них відносять роботи:

  1. скульптури Дмитра Бур’яна, того самого скульптора, задля якого збирають кошти на аукціоні;
  2. витвори живопису Лесі та Романа Кравчуків;
  3. роботи заслужених українських художників Віктора Афоніна, Олександри Теліженко, Максима Гладька та Віктора Олексенка;
  4. твори українського народного художника Миколи Теліженка;
  5. графічні твори одесита Миколи Прокопенка.

Інші витвори, які не вдалось продати на благодійному аукціоні, пропонується купити в online-форматі, протягом 2 тижнів.

Дещо про продані витвори мистецтва та їх власників

Під час активних торгів «з молотка» пішли чудові мистецькі твори наших співвітчизників. Одним із таких є панно «Слава Україні». Воно виконане технікою художньої вишивки шовком та золотом.

На панно зображено наш тризуб, один з найважливіших символів держави. Барвисте та розкішне древо життя, як знак підтримки та побажання Українській держави розквіту та багатства. Цей лот придбав ректор ЧДТУ, Олег Григор, за його словами – це вдала покупка, адже він зміг допомогти нашим ЗСУ, а також отримав цінну винагороду, витвір відомої майстрині.

Олег Григор також повідомив, що це не перша робота Олександри Теліженко, яка є в його колекції. Він дуже цінує її творчість, тому саме цей витвір буде висіти в особистому кабінеті ректора ЧДТУ.

Ще одну роботу, а саме шаблю із символічним написом, придбав на аукціоні керівник черкаської ОВА Ігор Табурець. Він вважає, що кожне повинен працювати на своєму фронті, виконуючи певну місію. І забувати про нашу культуру, цінності та мистецтво не варто. «Ми маємо їх пам’ятати, шанувати і розвивати. Нам усім про це наголошував наш президент і я повністю його в цьому підтримую.»

Серед лотів була представлена робота військового скульптора Дмитра Бур’яна. Скульптура має дивовижну назву – «Лелека». Митець створив її у вигляді людино-птаха, що піднімає руки-крила до небес, наче благаючи миру. Цей витвір придбала черкащанка Анастасія за 5,5 тис грн.

Благодійність задля підтримки ЗСУ

Прийняти участь в благодійному аукціоні виявили бажання 40 черкаських митців. За словами начальниці управління культури Черкаської міської ради, Валентини Шепецької, багато тих, хто долучився до аукціону, бажали підтримати наших військових, тому запропонували найдорожче, що у них є, свої прекрасні витвори. Митці надали найкращі роботи, для прикладу художник В. Крючков віддав свій найулюбленіший пейзаж, під назвою «Світає, край неба палає», створений за тематикою вірша Т.Г. Шевченка.

Більшість представлених лотів швидко знайшли своїх власників. Загалом на допомогу нашим військовослужбовцям вдалось зібрати 250 тис. грн. Організатори благодійного аукціону пообіцяли найближчим часом передати кошти для потреб ЗСУ.

Comments

.,.,.,.