Єдині українські учасники на італійському фестивалі: як проходить підготовка черкаських артистів

Балетна група Черкаської обласної філармонії цьогоріч представляла Україну на італійському фестивалі La Borgata che Danza. Колектив підготував для виступу 5 номерів, про це журналістам розповідав директор Черкаської філармонії Юрій Федоряка. Більш детально про це у нашому матеріалі cherkasy-trend.

Всеукраїнське визнання

Один із учасників групи, Ілля, стверджував, що про подорож і запланований виступ дізнався за 2 тижні до поїздки. Тому перед цією подією сильно хвилювався. Ілля розповідав, що він відчував надзвичайну відповідальність, адже саме вони, єдиний колектив з України, який буде представляти Україну на фестивалі міжнародного рівня.

Колега Іллі, Кароліна, захоплена думкою про майбутню подорож, вона вражена не майбутньою поїздкою за кордон, а саме метою їх виступу на міжнародній танцювальній сцені. Вона полягає в можливості надихнути народ Італії на допомогу та підтримку українців, адже вони варті цього.

Українська культура в Італії

Фестиваль відбувся в Беларія-Іджеа-Марина, курортному містечку на березі Адріатичного моря, регіон Емілія Романья. Дати проведення – 27-29 травня 2022 року.

Загалом фестиваль проводиться щорічно, починаючи з 1993 року. Його мета – через призму танців познайомити жителів італійського містечка зі звичаями та традиціями різних країн світу. Цього року тематика святкування – «Україна», і саме її танці на фестивалі представляли колективи-учасники.

Високий професіоналізм черкаських танцюристів

За словами директора Черкаської філармонії Юрія Федоряки, черкащани планували гідно представити Україну та показати свою майстерність на вищому рівні. Учасники балетної групи мали представити програму, що складається з 5 традиційних українських танців, серед них привітальний «Зеленеє жито, зелене» з елементами гопака, традиційний танець колективу «Весняний козачок», жартівлива композиція  «Лавка» та український народний танець «Полька свербилівка». Танці вразили італійців своєю автентичністю, емоційністю та майстерною хореографією.

Танцівники запевнили, що надзвичайно вдячні організаторам за те, що вони повірили в них. Черкащани хотіли показати своїми танцювальними номерами хоробрість та мужність, а також незламність українського народу, його дух і харизму.

Не випадковим є те, що саме черкащани цього року будуть представляти Україну, адже колектив від Черкаської обласної філармонії є одним з найкращих в Україні. За словами директора філармонії, Юрія Федоряка, балетна група є другою після національного хору Верьовки, в них багатство і велич танцю й музики поєднані у високопрофесійному колективі.

До речі, це вперше артисти їздили у міжнародні гастролі з початку війни. З часом, колектив планує організувати гастролі Європою, дещо раніше так зробили інші українські колективи.

Comments

.,.,.,.